tvnpix
Pożar na warszawskim Bródnie

Spalona elewacja, zniszczone okna. "Od parteru aż po sam dach"

Na warszawskim Bródnie w ogniu stanął dziesięciopiętrowy blok. Strażacy podają, że prawdopodobnie zaczęło się od pożaru śmieci. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt24.

Jak podał starszy kapitan Piotr Antonowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, do zdarzenia doszło o godzinie 4, w bloku przy ulicy Rembielińskiej 19.

- Prawdopodobną przyczyną było nagromadzenie śmieci i pozostałości mebli, które zostały składowane przed budynkiem. Widocznie ktoś rzucił tam niedopałek i doszło do zajęcia się elewacji - wyjaśnił.

I dodał, że spaliła się elewacja, a do tego zniszczeniu uległy też okna na klatce schodowej i w mieszkaniach. Strażak zapewnił jednak, że nikt nie został poszkodowany. Działania ratowników zakończyły się około godziny 5.

Pożar przeniósł się na elewację

Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl pojechał na miejsce przed godziną  7. Potwierdził, że spalona jest cała elewacja budynku. - Od parteru aż po sam dach. W wielu mieszkaniach na górnych piętrach są powybijane okna. Do środka wszedł tam ogień, trawiąc wnętrza pokoi - relacjonował.

Jak dodał, nie da się wejść do środka klatki schodowej, "bo dalej można się podtruć". - Wszystkie korytarze są zadymione - mowił reporter tvnwarszawa.pl.

I ocenił, że elewacja i większość okien są do wymiany, potrzebne będą również prace na korytarzach i w zniszczonych mieszkaniach.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Autor: ab/ran Źródło: tvnwarszawa.pl

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Wszystko przez zalegające gabaryty pod blokiem. Ludzie w ogóle nie myślą ustawiając te sterty gratów. Szkoda im pieniedzy na kontemer wiec ustawiają pod czyim oknem i mają z głowy a wtedy wystarczy niedopałek papierosa i tragedia.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.