Takich widoków w połowie kwuietnia wolelibyśmy nie oglądać. I choc śnieg w górach o tej porze roku na góralach nie robi większego wrażenia, to w Gdańsku w zbudza już całkiem sporo emocji. Filmik nakręcony dziś na Pomorzu przesłał @Tomasz.
Jak powiedziała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton - Pyziołek, za opady odpowiedzialny jest niż znad północno-zachodniej Europy. "W nocy przeszedł nad Polską, a teraz dotarły do nas zimne masy wilgoci, które się do niego doczepiły" - wyjaśnia. Śnieg sypnął w wielu miejcach na Podhalu, a niewielkie jego opady miały też miejsce w Kaliszu oraz na Pomorzu.
Zima w górach - "nic nadzwyczajnego"
W Zakopanem przed południem leżało 3 cm śniegu, wilgotność powietrza wynosiła 82 proc., a temperatura oscylowała wokół 0 st. C. Oznacza to, że biały puch szybko nie zniknie. Śnieg w kwietniu nie budzi jednak emocji u górali z Zakopanego.
Autor: js//ja
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Sześć sów uszatych siedzących obok siebie na jednym ogrodzeniu - taki widok zarejestrował Reporter24 w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie). Zimą zwierzęta te lubią gromadzić się w grupy, ale stosunkowo trudno zobaczyć je w dzień. Materiał otrzymaliśmy na Kontakt24.
Sześciu niezwykłych gości na ogrodzeniu. "Pierwszy raz widzę coś takiego"
Samolot pasażerski linii Air France z 469 pasażerami na pokładzie musiał awaryjnie lądować na Martynice, skąd chwilę wcześniej wystartował. Osoby, które były na pokładzie, słyszały eksplozje i widziały warkocz iskier ciągnący się za prawym silnikiem. Na Kontakt24 relację i zdjęcia przysłał pan Jarek.
"W prawym silniku doszło do pompażu". Samolot Air France zawrócił zaraz po starcie
W Zakopanem kobieta miała zostać ugodzona ostrym narzędziem w brzuch. Pierwsze, przekazane w poniedziałek wieczorem ustalenia policji mówiły o ataku nożownika. We wtorek rano mundurowi przekazali, że nie wykluczają innych wersji zdarzenia.
Ranna kobieta w szpitalu. "Jest kilka wersji, atak nożownika jest jedną z nich"
Pan Patryk z podwarszawskiego Raszyna zrezygnował z pracy, by móc opiekować się chorym na złośliwy nowotwór ojcem oraz 92-letnią babcią. Starał się o świadczenie wspierające. Procedura trwała wiele miesięcy. Ojciec pana Patryka zmarł zanim urzędnicy wydali decyzję.
Kolejne formularze i procedury. Ojciec pana Patryka nie doczekał pomocy od państwa
- Źródło:
- Kontakt24, tvnwarszawa.pl
