Rodzina łabędzi na ruchliwej drodze. Reporter 24 zatrzymał ruch, żeby im pomóc

Rodzina łabędzi weszła na drogę

Osiem łabędzi próbowało przedostać się przez ruchliwą drogę krajową numer 30 w okolicach Gryfowa Śląskiego (Dolnośląskie). Kiedy Reporter 24 zauważył, że ptaki sobie nie radzą, zatrzymał swój samochód i doprowadził je bezpiecznie do rowu. Nagranie oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Rodzina łabędzi weszła na drogę krajową

Pan Mateusz dostrzegł ptasią rodzinę w opałach, kiedy inni kierowcy obojętnie wymijali ją na drodze. - Ptaki błąkały się po ulicy. Wyglądały na zmęczone. Postanowiłem wstrzymać ruch i doprowadzić je do rowu, żeby nic im się nie stało - relacjonował autor nagrania, na którym widać dwa samochody jadące tuż obok zwierząt.

"Ptaki były wykończone"

Czysty przypadek sprawił, że chwilę później zatrzymał się inny samochód, którym jechał pracownik wrocławskiego ogrodu zoologicznego. - Mężczyzna również postanowił pomóc. Ptaki były wykończone, a jeden z nich wyglądał na chorego. Upał dał im się we znaki. Dobrze, że nikt ich nie potrącił, bo mało brakowało - przyznał pan Mateusz.

Reporter 24 razem z narzeczoną pilnowali łabędziej rodziny przy rowie, aby ptaki nie weszły z powrotem na jezdnię. Pan Mateusz zadzwonił także po służby - policję i straż pożarną - aby zabrały je w bezpieczne miejsce. Kilkanaście minut później mundurowi byli już na miejscu.

- Zabrali ptaki w bezpieczne miejsce i z tego co wiem, burmistrz Gryfowa Śląskiego organizował transport, żeby je przewieźć do najbliższego stawu - relacjonował autor nagrania.

- Pierwszy raz spotkałem się z taką sytuacją na drodze. Oglądam wiele sytuacji w mediach, gdzie kierowcy powodują różnego rodzaju wypadki. Nie chciałem, żeby doszło do tragedii - dodał.

Czytaj też na tvn24.pl.

Autor: dk, ib/gp / Źródło: tvn24.pl/Kontakt 24

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim doszło do pożaru dachu Akademii im. Jakuba z Paradyża. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także na piętro niżej. Spłonęły cały dach i poddasze. Trwa dogaszanie, na miejscu pracuje 20 zastępów straży pożarnej. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń". Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl