tvnpix

"Rewelacja, chłopaki". Roztańczeni żołnierze na nagraniu Reporterki 24

Żołnierze z kontyngentu NATO mają niesamowite poczucie humoru. Pokazali je podczas pikniku w Piotrkowie Trybunalskim w Łódzkiem. Wojskowi nie tylko chętnie pozowali do zdjęć i pokazywali mieszkańcom sprzęt bojowy, ale również przed nimi zatańczyli. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W pikniku wzięli udział żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego z USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Polski. Ze strony polskiej zaprezentowali się kawalerzyści z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy filmy i zdjęcia pokazujące niesamowitą atmosferę, którą żołnierze z kontyngentu NATO zarazili mieszkańców miasta.

Wojskowi pokazywali 7-metrowe amerykańskie transportery opancerzone Stryker, hummery, rosomaki, czołg "Leopard" i z uśmiechem dla nich zatańczyli. "Rewelacja, chłopaki" - słychać na nagraniu, które otrzymaliśmy od Reporterki 24 Małgorzaty.

Zmierzają do Orzysza

Kontyngent NATO kilka dni temu wyruszył z niemieckiej Bawarii do Orzysza (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie będzie stacjonować przez następnych sześć miesięcy. W poniedziałek żołnierze byli witani na pikniku w Wrocławiu. Piotrków Trybunalski, który obchodzi jubileusz 800-lecia istnienia, jest drugim miastem na trasie ich przejazdu. Żołnierzy przywitał tu szef MON Antoni Macierewicz - relacjonował portal tvn24.pl. Trzeci piknik NATO ma się odbyć w środę w Warszawie-Wesołej.

Uroczyste powitanie batalionu NATO w Orzyszu odbędzie się 13 kwietnia. Wezmą w nim udział prezydent Andrzej Duda oraz m.in. naczelny dowódca sił NATO w Europie gen. Curtis Scaparrotti z USA.

W styczniu do Polski przyjechało 3,5 tys. żołnierzy amerykańskiej pancernej brygadowej grupy bojowej (ang. ABCT). Jej rozmieszczenie wynika ze zobowiązania, które władze USA podjęły samodzielnie, obok wspólnej decyzji NATO o rozmieszczenie batalionów. Pododdziały brygady zostały rozmieszczone w garnizonach na zachodzie Polski, następnie duża ich część wyjechała szkolić się w innych państwach NATO w regionie.

 

 

 

Autor: ank//mz Źródło: Kontakt 24, PAP, tvn24.pl