Przeciw "polskim obozom koncentracyjnym"
Polacy w Stanach Zjednoczonych walczą z określeniem "polskie obozy koncentracyjne", nagminnie używanym przez amerykańskie media, a wypaczającym historię. @Cinia przesłała nam informacje dotyczące petycji zainicjowanej przez Fundację Kościuszkowską, która chce zmusić największe redakcje do zaprzestania ożywania tego określenia.
Fundacja Kościuszkowska podjęła inicjatywę petycji po serii użyć określenia "polski obozy koncentracyjne" w amerykańskich mediach. Polonia interweniuje, gdyż sformułowanie uważa za krzywdzące i niezgodne z historią. Proponuje, by zamienić je na zaakceptowane przez UNESCO "nazistowskie, niemieckie obozy koncentracyjne i zagłady".
Treść apelu można znaleźć na stronie Fundacjii, na której również można dołączyć do prostestujących. Do tej pory zebrano ponad 6,5 tys. głosów, wśród popierająych inicjatywę jest m.in. prezydent Lech Wałęsa czy Robert Kupiecki, polski ambasador w Stanach Zjednoczonych.
Autor: aj//ŁUD
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Jedna z załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została oślepiona laserem podczas próby lądowania przy szpitalu na ulicy Szaserów w Warszawie. Sprawa została zgłoszona policji. Pierwsze informacje ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt24.
Ktoś oślepiał laserem pilota Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Sprawa trafiła na policję
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
W hali w Obornikach w Wielkopolsce wybuchł pożar. Nad miastem unosił się gęsty, czarny dym. Straż pożarna po kilku godzinach zakończyła gaszenie. Obecnie skupia się na zabezpieczeniu zbiorników. Wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc potwierdziła, że pożar nie zagraża ani zdrowiu i życiu mieszkańców Obornik, ani środowisku.
Ugaszony pożar w "zakładzie o zwiększonym ryzyku". Brak groźby skażenia Warty
Strażacy opanowali pożar, który w niedzielę rano wybuchł w pofabrycznej hali przy ulicy Targowej w Gorzowie Wielkopolskim. Budynek, w którym znajdował się park trampolin, wypalił się od środka. W pożarze nikt nie ucierpiał.
Płonęła hala, kłęby dymu nad miastem. "Straty materialne są poważne"
Prokuratura bada sprawę podejrzenia znęcania się nad 8-letnim uczniem z Łącznej (woj. świętokrzyskie). Rodzice twierdzą, że widzieli na nagraniu z monitoringu agresywne zachowanie nauczycielki wobec syna. Dyrektor szkoły zapowiada jej zawieszenie.
Tragedia w żłobku w podwarszawskich Ząbkach. Niespełna dwuletni chłopiec utonął w oczku wodnym.
Dziecko utonęło w oczku wodnym
- Źródło:
- Kontakt24
