tvnpix
(zdj. ilustracyjne), Foto: TVN24, tvn24

Prowadziła samochód po alkoholu, w środku było małe dziecko. Prokuratura: to policjantka

Policjantka z Gdańska została zatrzymana, kiedy prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Jak poinformowała prokuratura, w aucie było też kilkuletnie dziecko. Komendant Miejski Policji w Gdańsku wszczął już postępowanie dyscyplinarne, a funkcjonariuszka została zawieszona w obowiązkach służbowych. Pierwszą informację o sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku potwierdziła, że kobieta została zatrzymana w poniedziałek w godzinach popołudniowych. - Podjęte zostały czynności, kobieta została zatrzymana. Badanie potwierdziło, że znajdowała się pod wpływem alkoholu, miała 0,7 promila - przekazała prokurator.

Dodała, że w samochodzie znajdowało się również kilkuletnie dziecko. - Jak okazało się, kierująca była funkcjonariusz policji, ale w chwili zdarzenia była poza służbą - poinformowała Wawryniuk.

Postępowanie dyscyplinarne i procedura zwolnienia policjantki ze służby

Prokuratura prowadzi teraz postępowanie w kierunku 178 a paragraf 1 kk, czyli prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Grozi za to do dwóch lat więzienia.

- Natomiast oczywiście tu będzie rozważana również kwestia ewentualnie czynu z artykułu 160 paragraf 2 kk w stosunku do tego dziecka, które znajdowało się w samochodzie, ale te decyzje dopiero będą podejmowane - dodała Wawryniuk.

Podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przesłała nam oświadczenie w tej sprawie. Wynika z niego, że Komendant Miejski Policji w Gdańsku zawiesił policjantkę w wykonywaniu obowiązków służbowych, a wobec funkcjonariuszki wszczęto procedurę zwolnienia ze służby.

Czytaj więcej na tvn24.pl

Autor: est,MAK/tam Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24