tvnpix
Foto: segda2237
Aktualizacja:

Pożar w zakładzie utylizacji opon. Poszkodowany pracownik

Jedna osoba została poszkodowana w pożarze w zakładzie utylizacji opon w Wilkowie na Dolnym Śląsku. W kulminacyjnym momencie z ogniem walczyło 27 zastępów straży pożarnej. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

"Jadąc drogą Legnica-Złotoryja, zauważyłem ogromny słup dymu" - napisał Reporter 24.

Paliło się składowisko opon w zakładzie utylizacji gumy w Wilkowie. Pożar miał wymiary 30 na 30 metrów.

- W hali produkcyjnej doszło do rozszczelnienia zbiornika, gdzie w procesie pirolizy utylizowane były opony. Nieopodal znajdowały się zbiorniki z olejem oraz gazami technicznymi. Ze względu na duże zagrożenie, jak również w związku z dynamicznym rozwojem pożaru na miejsce zadysponowano łącznie 27 zastępów straży, w tym grupę ratownictwa chemicznego - przekazał oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu.

Poszkodowany pracownik

W piątek wieczorem pożar był już opanowany i trwało jego dogaszanie. - Działania w zakresie ochrony zbiorników okazały się skuteczne i nie doszło do rozszczelnienia oraz dalszego rozwoju pożaru - tłumaczył.

W pożarze został poszkodowany pracownik zakładu, którego do szpitala przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jak przekazał oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi, strażacy zakończyli swoje działania dopiero w sobotę rano. - Ostatni zastęp opuścił teren przed godziną ósmą rano. Na miejscu cały czas pracuje policja - dodał.

St. kpt Piotr Dąbrowa z KM PSP w Złotoryi o pożarze w Wilkowie Źródło: tvn24

 

Autor: dk/popi Źródło: Kontakt 24/PAP