tvnpix
Powódź w Kuwejcie

Powódź w pustynnym kraju. "Rzadko są tu takie ulewy"

Ulewne deszcze, które w piątek nawiedziły Kuwejt, spowodowały duże zniszczenia. - Jako że jest to państwo położone na pustyni, rzadko kiedy są tu takie ulewy - relacjonowała Reporterka 24. Na Kontakt 24 przesłała nagranie z miejscowości Fahaheel.

Wiele dróg i domów zostało zalanych po tym, jak w piątek w Kuwejcie spadły ogromne ilości deszczu.

- Niespotykane ulewy nawiedzają Kuwejt w ostatnich dniach. Jako że jest to państwo położone na pustyni, rzadko kiedy są tu takie ulewy. Infrastruktura dróg i kanalizacji nie jest w wielu miejscach przygotowana na tak intensywne opady - z miejscowości Fahaheel relacjonowała Reporterka 24 Marlena.

Ekstremalne warunki pogodowe

Służby usuwają skutki powodzi w różnych częściach kraju. Jak poinformował minister robót publicznych Hussam Al-Roumi, konieczne było wsparcie Gwardii Narodowej. Ze względu na brak wystarczającego przygotowania na ekstremalne warunki pogodowe zwolniono kilku wysokich rangą urzędników państwowych w urzędach dróg publicznych i robót miejskich. Al-Roumi powołując się na odpowiedzialność moralną, podał się do dymisji.

Ciągle pada

W piątek o godzinie 22 czasu lokalnego wciąż padał deszcz. Woda zalała wiele budynków i pojazdów. Nie zgłoszono żadnych ofiar śmiertelnych ani poważnych obrażeń u mieszkańców.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało oświadczenie, w którym ostrzega ludzi, aby ograniczyli wychodzenie z domów do minimum.

W ciągu ostatniej doby w Kuwejcie spadło prawie 33,7 litra deszczu na metr kwadratowy - poinformował Departament Meteorologii w Kuwejcie. Zazwyczaj przez cały listopad w Kuwejcie spada około 21 litrów deszczu. Ulewne deszcze utrzymywały się przez cały tydzień. W nocy z poniedziałku na wtorek w Kuwejcie spadło 58 litrów deszczu, co stanowi ponad jedną trzecią średnich rocznych opadów.

Czytaj też na portalu tvnmeteo.pl


Autor: kw/aw Źródło: kuwaittimes.net, Reuters, tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.