tvnpix

Postępowanie dyscyplinarne w policji po niestosownym zachowaniu naczelnika

Uroczyste śniadanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane w podlaskiej policji zakończyło się skandalem. Chodzi o jednego z naczelników, który miał dopuścić się niestosownego zachowania wobec policjantki. Kobieta złożyła raport komendantowi wojewódzkiemu. Jak przekazał rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji, w sprawie naczelnika wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Potwierdził również, że naczelnik został odwołany ze stanowiska. Pierwszy sygnał o sprawie trafił do redakcji Kontaktu 24.

Do sytuacji miało dojść w czasie spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet, w towarzystwie oficerów kierujących pracą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Jak poinformował tvn24.pl policjant proszący o zachowanie anonimowości, jeden z obecnych na spotkaniu naczelników "najpierw jednej z uczestniczek wulgarnie proponował seks, później ją zaczął obmacywać".

Czytaj też na tvn24.pl

Niestosowne zachowanie, raport na biurku komendanta

Policjantka złożyła komendantowi wojewódzkiemu policji, generałowi Robertowi Szewcowi, raport dotyczący zachowania naczelnika.

Pytania o to, jakie działania podjął komendant po otrzymaniu raportu o zachowaniu jednego z podległych sobie naczelników, skierowaliśmy do rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

- Naczelnik jest w dyspozycji komendanta, wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne, przekazuje właśnie obowiązki naczelnika wydziału swojemu następcy - powiedział nam w poniedziałek rano podinspektor Tomasz Krupa z białostockiej policji. Potwierdził również, że naczelnik został odwołany z zajmowanego stanowiska. - Zostanie także przeniesiony do innej jednostki policji, a do prokuratury trafią wszystkie materiały zgromadzone w postępowaniu dyscyplinarnym - dodał.

Policjant od konfetti i imprezy z tańcem hawajskim

Jak dowiedział się tvn24.pl, chodzi o funkcjonariusza, który był zaangażowany w głośną w 2016 roku sprawę zrzucania z pokładu policyjnego śmigłowca biało-czerwonego konfetti podczas obchodów Święta Niepodległości w Augustowie. Gościem tych uroczystości był nadzorujący wówczas policję wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński.

Także ten policjant - jak wynika z ustaleń tvn24.pl - był zaangażowany w organizację innej imprezy, w której również uczestniczył wiceminister Zieliński. Chodziło o konferencję poświęconą bezpieczeństwu osób starszych, w czasie której wiceministra powitała grupa Sen Hawajów działająca przy białostockiej Akademii 50+, wykonując pokaz tańca hawajskiego. To wydarzenie również miało miejsce w 2016 roku.

Autor: Robert Zieliński Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24