Pomorski finał charytatywnej akcji "Pola nadziei". Rozdano 30 tys. żonkili

Pomorski finał charytatywnej akcji "Pola nadziei" / fot

Festyny, parady, koncerty i przejazd motocyklowy złożyły się na niedzielny pomorski finał akcji "Pola nadziei". Na rzecz hospicjów kwestowało tego dnia około trzech tysięcy wolontariuszy, którzy rozdali ok. 30 tys. żonkili. Fotorelację z tego wydarzenia zamieścił w naszym serwisie Reporter 24 maciekbhp.

Pomorski finał akcji "Pola nadziei" miał miejsce m.in. w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Białymstoku czy Pucku. W każdym z tych miast zorganizowany został zestaw imprez, którym towarzyszyły kwesty. Darczyńcy w podziękowaniu za datki otrzymali żonkile – kwiaty, które są symbolem tej charytatywnej akcji.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Propagowanie idei wolontariatu

"Pola nadziei" mają służyć przypomnieniu, że wokół nas są ludzie chorzy terminalnie, którym chcemy pomóc w ich odejściu. Akcja ma też propagować ideę wolontariatu. Oczywiście, służy ona też pozyskaniu funduszy na działanie hospicjów" – powiedziała Alicja Stolarczyk - prezes Fundacji Hospicyjnej, która działa przy gdańskim Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza i jest jednym z organizatorów pomorskiej akcji "Pola nadziei". Najbogatszy zestaw imprez w ramach niedzielnego finału "Pól nadziei" przygotowano w Gdańsku, gdzie zorganizowano m.in. pochód ulicami historycznego centrum miasta prowadzony przez Orkiestrę Straży Granicznej, występy różnorodnych zespołów muzycznych i tanecznych oraz cheerleaderek, a także stoiska, na których można było m.in. uzyskać porady dotyczące zdrowia.

Szybowiec, katapulta i symulator

Na gdańskim Targu Węglowym, w ramach Żonkilowego Festynu Rodzinnego, pojawiło się m.in. kilkanaście zabytkowych, ciężarowych, wojskowych i strażackich aut. Na placu był też: szybowiec, który przywiezie Aeroklub Gdański z Pruszcza Gdańskiego, kabina dekompresyjna, symulator zderzeń, mini katapulta lotnicza i elektroniczny symulator strzałów. Większość tych specjalistycznych urządzeń można było przetestować w zamian za datek na rzecz hospicjów. Na gdyńskiej plaży, w ramach festynu rodzinnego, ustawiono m.in. ściankę wspinaczkową, trampolinę, treningi sportowe, zabawy i gry oraz koncerty. Tu także odbył się przemarsz ulicami centrum miasta. W Sopocie, po pochodzie, któremu towarzyszył zespół bębniarzy, na placu przy molo zorganizowano festyn. Podobna impreza zaplanowano też w Pucku. Z tego miasta wyruszyła w niedzielę parada motocyklistów, której trasa przechodzi przez Gdynię i Sopot do Gdańska. W żonkilowej kweście uczestniczył również Białystok.

Zebrano 450 tys. złotych

Wspólna, organizowana przez przyjaciół kilku pomorskich hospicjów, akcja "Pola Nadziei" prowadzona jest w tym roku po raz czwarty. Wcześniej poszczególne placówki przygotowywały przedsięwzięcie indywidualnie. W tegorocznej akcji brały udział: Dom Hospicyjny im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku, Dom Hospicyjny Caritas Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni oraz Hospicjum pw. Ojca Pio w Pucku. Zgodnie z przyjętymi zasadami zebrane w niedzielę we wszystkich miastach datki zostaną podzielone między poszczególnie placówki w zależności od liczby pacjentów, którymi się opiekują. Jak poinformowała Stolarczyk, w ubiegłym roku w ramach "Pól nadziei" udało się zebrać około 450 tys. zł.

Autor: aolsz/map

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W sobotę około południa ze stawu w parku Szczęśliwickim na Ochocie wyłowiono ciało kobiety. Na miejscu pracuje prokurator.

Zwłoki kobiety wyłowione z parkowego stawu

Zwłoki kobiety wyłowione z parkowego stawu

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Trzy samochody ciężarowe doszczętnie spłonęły na parkingu stacji benzynowej w Świebodzicach (woj. dolnośląskie). Z żywiołem walczyło siedem zastępów, akcja gaśnicza trwała blisko pięć godzin. Informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar ciężarówek obok stacji benzynowej. Kilkugodzinna akcja strażaków

Pożar ciężarówek obok stacji benzynowej. Kilkugodzinna akcja strażaków

Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl

Chirurg z Rzeszowa poprosił kolegę o zrobienie pamiątkowego zdjęcia ze studentami na sali operacyjnej. Fotografia została opublikowana w internecie. Jednak oprócz medyków widać na niej rozebraną, przygotowaną do zabiegu pacjentkę. Szpital tłumaczy, że publikacja zdjęcia w takiej formie to przypadek. Powołana komisja jako karę zaleciła "rozmowę pouczającą", jednak jeśli sprawą zainteresuje się Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przy Naczelnej Izbie Lekarskiej, konsekwencje mogą być poważniejsze.

Lekarz opublikował zdjęcie z nagą pacjentką w tle. Kara może być surowa albo znikoma

Lekarz opublikował zdjęcie z nagą pacjentką w tle. Kara może być surowa albo znikoma

Źródło:
tvn24.pl

Na Targówku zderzyły się dwa samochody osobowe. Oba są mocno zniszczone. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. Na miejscu pracował pies tropiący.

"Nie wyrobili się na zakręcie". Zderzenie na Targówku

"Nie wyrobili się na zakręcie". Zderzenie na Targówku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Bydgoszczy zauważył na parapecie swojego okna pustułkę. Nagranie, na którym widać młodego osobnika, przesłał na Kontakt 24. - W tej fazie wciąż jest jeszcze karmiona przez rodziców, ale za kilka tygodni się usamodzielni - powiedział ornitolog Przemysław Chylarecki.

"Pierwszy raz widziałem takiego ptaka, na dodatek siedzącego na oknie". Nagranie z Bydgoszczy

"Pierwszy raz widziałem takiego ptaka, na dodatek siedzącego na oknie". Nagranie z Bydgoszczy

Źródło:
Kontakt 24

Zaczął się sezon na obłoki srebrzyste. Lśniące chmury, najwyższe spośród wszystkich, jakie da się zobaczyć z powierzchni naszej planety, dostrzegł nocą z wtorku na środę Reporter 24 w Suwałkach.

Niebo w Suwałkach zalśniło

Niebo w Suwałkach zalśniło

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

We wtorek rejonie stacji Warszawa Grochów została uszkodzona sieć trakcyjna. Usterkę udało się naprawić, ale przez wiele godzin utrudnienia dawały się we znaki pasażerom w Warszawie. Opóźnienia dotyczyły przede wszystkim pociągów zaczynających bieg na stacji Warszawa Wschodnia i sięgały 90 minut.

Problemy na kolei w Warszawie. Opóźnienia sięgały 90 minut

Problemy na kolei w Warszawie. Opóźnienia sięgały 90 minut

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Nawet pięć godzin może potrwać usuwanie skutków wypadku, do którego doszło na autostradzie A2 pod Koninem. Ruch zablokował samochód ciężarowy, który przewrócił się na bok. Doszło też do wycieku paliwa.

Przewrócona ciężarówka sparaliżowała ruch na A2

Przewrócona ciężarówka sparaliżowała ruch na A2

Źródło:
TVN24, Kontakt24

Bezmyślne zachowanie jednego z kierowców na A2 mogło się zakończyć tragedią. Przed jadące lewym pasem bmw wjechał kierowca volvo i zatrzymał auto. Inni uczestnicy ruchu ratowali się ucieczką na pas rozdzielający jezdnie. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zatrzymał samochód na lewym pasie autostrady

Zatrzymał samochód na lewym pasie autostrady

Źródło:
Kontakt 24

W niedzielę, 2 czerwca, na Ursynowie kierowca toyoty potrącił 52-letnią rowerzystkę. Kobieta jechała przez ulicę przejazdem dla rowerów. Została zabrana do szpitala. W sprawie czynności prowadzi policja. Film ze zdarzenia dostaliśmy na Kontakt 24.

Potrącił rowerzystkę. "Wystarczyło, żeby zwolnił". Nagranie

Potrącił rowerzystkę. "Wystarczyło, żeby zwolnił". Nagranie

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Policjanci działali na miejscu wybuchu w Konstancinie-Jeziornie. Zniszczony jest bankomat. Na ten moment nikogo nie zatrzymano.

Wybuch w Konstancinie i zniszczony bankomat. Policja szuka "sprawcy" lub "sprawców"

Wybuch w Konstancinie i zniszczony bankomat. Policja szuka "sprawcy" lub "sprawców"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Pijany pacjent zaatakował nożem ratownika medycznego w Szpitalu Wojskowym w Szczecinie. Raniony jest pod opieką lekarzy. W chwili zdarzenia 63-latek miał trzy promile alkoholu. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ratownika oraz czynnej napaści i gróźb karalnych wobec pielęgniarek. Grozi mu dożywocie.

Pacjent zaatakował nożem ratownika medycznego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Pacjent zaatakował nożem ratownika medycznego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Strażacy musieli użyć urządzenia hydraulicznego, by wydostać kierowcę samochodu, który wbił się w latarnię w okolicy Mostu Kotlarskiego w Krakowie. Mężczyzna ma obrażenia nóg.

Wbił się w latarnię, strażacy musieli z wraku wycinać kierowcę

Wbił się w latarnię, strażacy musieli z wraku wycinać kierowcę

Źródło:
Kontakt 24 / tvn24.pl

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzewane o zaatakowanie nożem mężczyzny w jednym z lokali nad Odrą w Szczecinie.

Ciosy nożem w lokalu nad Odrą. Dwie osoby zatrzymane

Ciosy nożem w lokalu nad Odrą. Dwie osoby zatrzymane

Źródło:
Kontakt 24