tvnpix
Foto: Konrad.oswiecimka

Polska choinka już w Watykanie

Ogromny polski świerk dotarł do Watykanu. Oczekiwał go papież Franciszek, gdyż przyozdobiona choinka stanie na Placu św. Piotra. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Okazała, 25-metrowa choinka, którą przez siedem dni i nocy transportowano z Mazur do Watykanu, dotarła na miejsce przeznaczenia. Stanie na Placu św. Piotra, gdzie zostanie udekorowana świątecznymi ozdobami.

Pomimo tego, że droga nie była krótka czy łatwa, drzewo dotarło do Watykanu bez przeszkód. Udokumentował to reporter Kontaktu24.

7 grudnia choinkę rozświetlą sznury lampek. Na zielonych gałęziach zawisną przygotowane przez chore dzieci - pacjentów włoskich oddziałów onkologicznych - ozdoby bożonarodzeniowe. Przedsięwzięcie otoczy opieką papież Franciszek.

Choinka od leśników z polskich lasów stanie na Placu św. Piotra w Watykanie po raz drugi. Dwadzieścia lat temu w tym samym miejscu stał świerk z okolic Zakopanego. Stanowił on dar dziękczynny górali za pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski. Tym razem będzie to dar Lasów Państwowych.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

Autor: sj/map Źródło: TVN Meteo / Kontakt 24