tvnpix
Foto: Honorata

Polacy zwiedzali Tasmanię i natknęli się na wyjątkowy okaz

Na wyjątkowo rzadki okaz kolczatki australijskiej natknęli się polscy turyści przemierzający Tasmanię. Pani Honorata i jej mąż zobaczyli na poboczu albinosa. To spotkanie zainteresowało lokalne media. Zdjęcia i wideo otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Podróżuję z mężem po Tasmanii i we wtorek podczas zwiedzania wyspy Bruny zobaczyliśmy zwierzątko, które z daleka było ciężkie do zidentyfikowania. Specjalnie zawróciliśmy i zauważyliśmy kolczatkę australijską tylko w wersji kompletnie białej - albinosa" - napisała na Kontakt 24 pani Honorata.

Kolczatka australijska to gatunek stekowca z rodziny kolczatkowatych. Ma prawie kolistą budowę, a jej ciało zazwyczaj pokrywa czarna sierść z zabarwionymi na biało kolcami. Kolczatka posiada też długi ryjek, w którym kryje się prawie 20-centymetrowy język.

"Szum medialny"

Informacja o znalezisku Polaków trafiła do lokalnych mediów. - Właściwie w momencie spotkania nie mieliśmy świadomości, jak rzadki to jest okaz - dopiero wieczorem, kiedy pokazaliśmy fotografie i filmik znajomym, dotarło do nas, że mieliśmy bardzo dużo szczęścia. Zdjęcia i film trafiły do tutejszej gazety i chyba są wielkim wydarzeniem, sądząc po szumie medialnym" - opisywała pani Honorata.

Czytaj więcej na portalu TVN Meteo

Autor: map Źródło: TVN Meteo / Kontakt 24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.