tvnpix
Lisica wykradała ptakom jedzenie, Foto: Kamila

Po gałęzi do karmnika. Tak lisica kradła jedzenie ptakom

Wiosna co prawda zagościła w kalendarzu, jednak niska temperatura nadal zmusza dzikie zwierzęta do szukania najróżniejszych sposobów na zdobycie pożywienia. Niektóre podbierają je innym. Reporterka 24 nagrała film, na którym widać jak dokarmianym ptakom, jedzenie wykrada lisica. Zwierzę regularnie odwiedza jedną z posiadłości w Starym Dworze (Lubuskie). Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Poniedziałkowe popołudnie pani Kamila spędzała na uroczystości rodzinnej w Starym Dworze. Jak mówi, największą atrakcją okazało się jednak to, co działo się za oknem.

- Siedząc przy stole zauważyliśmy, jak przed dom przyszła lisica. Prawdopodobnie była bardzo głodna, ponieważ za wszelką cenę próbowała zakraść się do stołówki ptaków. Jak widać na nagraniu, udało jej się. Prawdziwy "lisek chytrusek" - opowiada Reporterka 24.

By jej nie wystraszyć, domownicy starali się zachować spokój. Czujne zwierzę ostatecznie zauważyło jednak ciekawski wzrok widowni.

To nie pierwsza wizyta

- Dziadek mówi, że już wcześniej przychodziła. Wiele razy bawiła się nawet z ich dwoma psami. Można powiedzieć, że to stały bywalec - zakończyła pani Kamila.

Autor: mj/kab