Pijany zaparkował na torach na budowie S8
Prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca osobowego Volkswagena Passata, który w piątek wieczorem wjechał na teren budowy drogi ekspresowej S8 w miejscowości Długołęka (woj. dolnośląskie), a następnie doprowadził do zderzenia z pociągiem relacji Wrocław - Trzebnica. Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił w serwisie Kontaktu 24 Reporter 24 Dr_Polak.
Zdarzenie potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. "Ok. 21 47-letni kierowca osobowego Volkswagena wjechał na przejazd kolejowy. Z nieustalonych przyczyn mężczyzna wysiadł z samochodu i porzucił go w bezpośrednim sąsiedztwie torów" - powiedział redakcji Kontaktu 24 nadkom. Krzysztof Zaporowski.
W tym czasie nadjechał pociąg relacji Wrocław - Trzebnica, który otarł stojące obok torów auto. Nikomu z podróżujących nic się nie stało. "Po jakimś czasie właściciel porzuconego samochodu powrócił na miejsce zdarzenia, gdzie został zatrzymany przez policję. Okazało się, że mężczyzna był pijany - miał blisko dwa promile alkoholu" - dodał Zaporowski.
Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: mmt//ja
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Czytelnik wysłał nam na Kontakt24 nagranie z niebezpiecznego zdarzenia, którego był świadkiem na jednej z ulic w Poznaniu. Przez szyberdach z jadącego przed nim auta wychylały się dwie dziewczynki w wieku, jak ocenił, siedmiu czy sześciu lat. Sprawą ma się zająć policja.
Zobaczył to i zaczął nagrywać. "Mogłoby dojść do tragedii"
Dwie osoby zginęły, a jedna jest ranna w wypadku w miejscowości Wozławki (Warmińsko-Mazurskie). Jedną z ofiar jest dwuletnie dziecko. Na zdjęciach, które udostępniło OSP Bisztynek, widać zupełnie zmiażdżony samochód.
Uderzył w nich i uciekł. Nie żyje mężczyzna i dwuletnie dziecko
W zakładzie przetwórstwa drobiowego w miejscowości Kawle na Pomorzu doszło w środę do dużego pożaru. Podczas akcji gaśniczej utracono kontakt z jednym ze strażaków, który wciąż jest poszukiwany. Na miejscu działa około 40 zastępów.
Wielki pożar hali. "Konstrukcja jest schładzana". Strażaka wciąż nie odnaleźli
- Źródło:
- tvn24.pl, PAP
"To była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach" - te słowa publicznie wypowiedziane przez łódzkiego adwokata po śmiertelnym wypadku z jego udziałem zszokowały opinię publiczną. Prawnik w kwietniu usłyszał wyrok za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Kilka dni temu został zatrzymany razem z żoną w związku z narkotykami.
Mecenas od "trumny na kółkach" z zarzutami. Chodzi o narkotyki
Pasażerowie podróżujący przez stację Kostrzyn muszą liczyć się z poważnymi opóźnieniami pociągów. Przyczyną utrudnień jest uszkodzenie sieci trakcyjnej na trasie między Kostrzynem a Namyślinem, do którego doszło w nocy z środy na czwartek.
Pociągi w Kostrzynie z dużymi opóźnieniami. Awaria sieci trakcyjnej sparaliżowała ruch
W miejscowości Rembelszczyzna pod Warszawą nastolatek na hulajnodze elektrycznej uderzył z impetem w kilkuletniego chłopca. - Jechał z ogromną prędkością i uderzył prosto w nasze dziecko - opowiada matka pięciolatka, który ma złamaną rękę. Sprawca uciekł, szuka go policja.
Pędził hulajnogą, uderzył w chłopca. Sprawca uciekł, dziecko ma złamaną rękę
- Źródło:
- Kontakt24, tvnwarszawa.pl
Mężczyzna na hulajnodze jechał przez podkrakowską Modlniczkę z morderczą prędkością. Według świadków było to około 70 km/h. - Jakby coś z tamtego skrzyżowania jechało, to by go rozjechało – komentuje autorka nagrania nadesłanego do naszej redakcji.
Na hulajnodze prawie 70 km/h, bez kasku i ochraniaczy. Nagranie
51-letnia kobieta oraz jej 7-letni wnuk zostali wyciągnięci z morza na plaży w Ustce po tym, jak oboje zaczęli tonąć. Kobieta trafiła do szpitala po reanimacji, jest w stanie ciężkim.
Chłopiec stracił grunt pod nogami, babcia próbowała go ratować. Oboje zaczęli tonąć
- Źródło:
- TVN24
Trzy pojazdy ciężarowe oraz bus zderzyły się ze sobą na wysokości miejscowości Rombark (Pomorskie) na autostradzie A1. Jedna osoba nie żyje, dwie zostały ranne. Na miejscu zostało skierowanych 10 zastępów straży pożarnej. Wystąpiły też utrudnienia na drodze. Na Kontakt24 otrzymaliśmy zdjęcia i film ze zdarzenia.
Zderzenie trzech pojazdów ciężarowych i busa. Jedna osoba nie żyje
- Źródło:
- tvn24.pl