tvnpix

Papuga uciekła od właściciela, utknęła na wysokości. Ratowali ją strażacy

Strażacy interweniowali w sprawie papugi, która zaplątała się w linię energetyczną w Wasilkowie na Podlasiu. Ptak wyfrunął z posesji swojego właściciela. Po ponad godzinnej akcji papuga wróciła do domu. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24

Do niecodziennej interwencji strażaków doszło na ulicy Gajnej. Według świadków, papuga mieszkała na pobliskiej posesji. W pewnym momencie uwolniła się, odleciała i spoczęła na linii energetycznej. Tam zaplątała się.

By uratować ptaka wezwano strażaków. Ich akcję widać na filmie, który otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- O godzinie 12:28 dostaliśmy zgłoszenie o uwięzionym ptaku. Na miejsce wysłaliśmy podnośnik wraz z ekipą strażaków. Po około godzinie od zgłoszenia papuga została uwolniona i oddana właścicielowi - powiedział młodszy brygadier Dariusz Koc ze straży pożarnej w Białymstoku.

Nietypowe interwencje

O tym, że strażacy nie tylko gaszą pożary i ratują ludzi, mogliśmy przekonać się niejednokrotnie. W Pruszkowie pod Warszawą strażacy uratowali małego łabędzia, w Szczecinie jaskółkę, a w Świeradowie-Zdroju (Dolnośląskie) sarnę. Takich przykładów moglibyśmy wymienić jeszcze więcej.

Wy również byliście świadkami nietypowej akcji straży pożarnej? Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy. Prześlijcie je na Kontakt 24!

Autor: mp//ank