Ostre hamowanie. Pieszy odskoczył w ostatniej chwili

Mężczyzna ucieka przed rozpędzonym samochodem
Mężczyzna ucieka przed rozpędzonym samochodem

Samochód z impetem wjechał na przejście dla pieszych i zatrzymał się centymetry przed pieszym. Mężczyzna z psem w ostatniej chwili zauważył rozpędzony samochód i odskoczył do tyłu ratując siebie i pupila. Informację oraz nagranie z Nowego Sącza (Małopolskie) otrzymaliśmy od serwisu Sądeckie Drogi.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy ulicy Sucharskiego.

Na nagraniu zarejestrowanym w grudniu przez pana Michała widać, jak pieszy szybkim krokiem wchodzi na przejście dla pieszych. Po chwili zauważyć możemy samochód osobowy, który z impetem wjeżdża na to przejście i zatrzymuje się w ostatniej chwili przed zdezorientowanym pieszym. Mężczyzna odskakuje. Po ostrym hamowaniu samochodu widzimy pieszego, który wraz z psem ostatecznie przechodzi na drugą stronę ulicy.

Zatrzymał się w ostatniej chwili

Autorowi nagrania, panu Michałowi, udało się nagrać moment na przejściu dla pieszych, który mógł zakończyć się tragicznie.

- Pieszy, mimo iż może nie jest to na filmie odpowiednio widoczne, był z daleka widoczny. Szedł śmiałym krokiem, zdecydowanie, więc wszystko przemawiało za tym, żeby go przepuścić. Tym bardziej, że przejście dla pieszych nie miało na środku wysepki. Nie miał gdzie stanąć bezpiecznie - relacjonował pan Michał.

Jak twierdzi Reporter 24, kierowca nie zachował ostrożności przed przejściem dla pieszych.

- Pojazd wyprzedzał przed przejściem dla pieszych, co samo w sobie już jest wykończeniem. Stąd wniosek prosty, kierowca nawet nie brał poprawki, że pieszy wejdzie, ani na to, że może być w obrębie przejścia. A szedł od strony kierowcy, który wyprzedzał – zauważył autor nagrania.

Autor: MWS/ak

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim spłonęły dach i poddasze Akademii im. Jakuba z Paradyża. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń" i apeluje do premiera o pomoc.

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl