Pożar hali z tworzywami sztucznymi. Strażacy znaleźli w zgliszczach ciało

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar hali produkcyjnej widziany z góry
Pożar hali produkcyjnej widziany z góryTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Pożar hali produkcyjnej widziany z góryTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

W hali produkcyjnej w Ołtarzewie (Mazowieckie) wybuchł pożar. Nad okolicą unosił się słup czarnego dymu. - Jedna osoba nie żyje. Z hali ewakuowano sześć osób i siedem z części biurowej. Jedna ewakuowana osoba została poparzona - poinformowała straż pożarna.

Paliła się hala zakładu w powiecie warszawskim zachodnim. Słup czarnego dymu było widać z daleka. O zdarzeniu w Ołtarzewie dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. – Cała hala jest objęta ogniem. Jedna osoba została poszkodowana – wynika z ustaleń reportera.

Akcja ratownicza

O szczegóły zapytaliśmy straż pożarną. - To hala z piankami i tworzywami sztucznymi, prawdopodobnie produkowane są tam opakowania. Zadysponowanych jest 27 jednostek straży pożarnej - przekazała o godzinie 11 mł. kpt. inż. Katarzyna Urbanowska, oficer prasowa mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP. 

O godzinie 12 ponownie zapytaliśmy straż pożarną o akcję gaśniczą. - Akcja potrwa jeszcze kilka godzin. Jesteśmy na to przygotowani, rozstawiono specjalny namiot z nagrzewnicami - przekazała Urbanowska.

- Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Ewakuowano też dzieci i personel z pobliskiej szkoły i przedszkola - powiedziała z kolei oficer prasowa policji z powiatu warszawskiego zachodniego podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. Dodała, że ulice w okolicy płonącej hali są zablokowane, dostępne tylko dla służb. Na miejscu pracuje grupa chemiczna kontrolująca jakość powietrza.

W związku z akcją ratowniczą i zablokowaniem przejazdu ulicą Umiastowską w Ołtarzewie autobusy linii 713 zostały skierowane prosto ulicą Poznańską w obydwu kierunkach. Poinformował o tym Zarząd Transportu Miejskiego.

Jedna osoba nie żyje

Na miejscu było około 50 zastępów straży pożarnej, w tym grupa chemiczna z Warszawy, która przeprowadziła pomiary powietrza. - Mamy delikatne przekroczenia norm, dlatego zalecamy zamykanie drzwi, okien oraz niewychodzenie na zewnątrz jeżeli nie ma takiej potrzeby - zaapelowała Urbanowska.

- Pożar został ugaszony. Jednak na miejscu pracują strażacy. Przy użyciu ciężkiego sprzętu dokonywane są wyburzenia konstrukcji budowli. Strażacy usuwają pozostałe w hali materiały – powiedziała po godzinie 19 Urbanowska.

Później przekazała, że zostało odnalezione ciało jednej ofiary. Wcześniej pracownicy ewakuowani z płonącej hali informowali strażaków, że w budynku może być jedna osoba.

Z hali ewakuowano sześć osób i siedem z części biurowej. Jedna ewakuowana osoba została poparzona. Strażak OSP z urazem ręki został przewieziony do szpitala. Na miejscu było około 50 samochodów straży pożarnej, w akcji uczestniczyło ponad 200 strażaków.

Pożar hali produkcyjnejTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Apel o pozostanie w domach

Miasto Ożarów Mazowiecki wydało wcześniej komunikat w sprawie pożaru hali. "Z uwagi na duży pożar hali produkcyjnej położonej przy ul. Umiastowskiej w Ołtarzewie prosimy o zamknięcie okien i w miarę możliwości pozostanie w domach, szczególnie dzieci. Prosimy o stosowanie się do komunikatów służb pracujących na miejscu pożaru i zachowanie ostrożności na drogach w okolicy zdarzenia" - napisano w mediach społecznościowych.

Pożar hali produkcyjnej w Umiastowie
56e86097-52c6-45d7-b3e7-e98a61c6f53a_pozar_ozarow2.mp4
Pożar hali produkcyjnej koło Ożarowa Mazowieckiego
Pożar hali produkcyjnej koło Ożarowa Mazowieckiego Pożar hali produkcyjnej koło Ożarowa Mazowieckiego Kontakt24/ piskorz
Pożar hali produkcyjnej koło Ożarowa Mazowieckiego

Przeczytaj także: Ogień pojawił się na dachu. Okolica jest mocno zadymiona

Pożar w Konstancinie-Jeziornej
Pożar w Konstancinie-JeziornejTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autorka/Autor:mg, katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zielinski/tvnwarszawa.pl

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać mężczyznę wychylającego się przez tylne okno jadącego drogą ekspresową samochodu. Według autora nagrania, pana Kamila, mężczyzna miał zacząć załatwiać swoją potrzebę fizjologiczną. 

Niebezpieczne zachowanie na drodze ekspresowej S5

Niebezpieczne zachowanie na drodze ekspresowej S5

Źródło:
Kontakt 24

Z balkonu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie w środę, 17 lipca, wypadł pacjent. Nie przeżył upadku. Policja wyjaśnia przyczyny zdarzenia.

Z balkonu wypadł pacjent szpitala, zginął na miejscu

Z balkonu wypadł pacjent szpitala, zginął na miejscu

Źródło:
Kontakt 24

U 45-latka wypoczywającego na niestrzeżonej plaży w Międzyzdrojach doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Do czasu przyjazdu służb reanimację podjęli plażowicze, którzy byli świadkami zdarzenia. Mężczyznę z przywróconymi funkcjami życiowymi przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Szczecinie. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Nagłe zatrzymanie krążenia na plaży. Pierwsi reanimowali mężczyznę plażowicze

Nagłe zatrzymanie krążenia na plaży. Pierwsi reanimowali mężczyznę plażowicze

Źródło:
tvn24.pl

Prawie 5000 interwencji przeprowadzili strażacy po wtorkowych nawałnicach. Najwięcej razy do akcji wyjeżdżali na Pomorzu Gdańskim i Mazowszu oraz w Małopolsce. Cztery osoby zostały ranne. Niebezpiecznie było także w środę na Podkarpaciu.

We wtorek prawie 5000 interwencji po burzach. W środę pogoda załamała się na Podkarpaciu

We wtorek prawie 5000 interwencji po burzach. W środę pogoda załamała się na Podkarpaciu

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Pojazd wojskowy zsunął się ze skarpy i wpadł do rowu melioracyjnego przy trasie S3 w Sulechowie (woj. lubuskie). W środku znajdowało się dwóch żołnierzy, nic im się nie stało. Na miejscu pojawiła się policja i straż pożarna. Czynności przejęła Żandarmeria Wojskowa. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności armatohaubice wyciągnięto z rowu.

Pojazd wojskowy przejeżdżał przez rondo, potem zsunął się ze skarpy

Pojazd wojskowy przejeżdżał przez rondo, potem zsunął się ze skarpy

Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl

W jednym z domów dziecka z Lublinie wybuchł pożar. Jeszcze przed przyjazdem strażaków budynek samodzielnie opuściło 20 podopiecznych i sześcioro opiekunów. Przez około godzinę służby szukały jednego z podopiecznych. - 19-letni chłopak schował się w szafie. Został odnaleziony i zabrany do szpitala na obserwację - podał oficer dyżurny straży pożarnej.

W domu dziecka wybuchł pożar, nie mogli znaleźć jednego z podopiecznych

W domu dziecka wybuchł pożar, nie mogli znaleźć jednego z podopiecznych

Źródło:
Kontakt24

Prawie 5000 interwencji przeprowadzili strażacy po wtorkowych nawałnicach. Najwięcej razy do akcji wyjeżdżali na Pomorzu Gdańskim i Mazowszu oraz w Małopolsce. Cztery osoby zostały ranne. Niebezpiecznie było także w środę na Podkarpaciu.

We wtorek prawie 5000 interwencji po burzach. W środę pogoda załamała się na Podkarpaciu

We wtorek prawie 5000 interwencji po burzach. W środę pogoda załamała się na Podkarpaciu

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl

Kierowcy podróżujący trasą S8 musieli liczyć się z utrudnieniami, drożny był jeden pas ruchu. Strażacy gasili płonący kamper. Nikt nie ucierpiał.

Kamper stanął w płomieniach

Kamper stanął w płomieniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Podczas ćwiczeń lotniczych na lotnisku Gdynia Babie Doły w piątek doszło do wypadku samolotu. Pilot maszyny nie żyje - przekazał inspektor sił powietrznych gen. Ireneusz Nowak. Nie podjął próby katapultowania się. Pilot przygotowywał się do sobotnich pokazów z okazji 30-lecia Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, w związku z wypadkiem obchody zostały odwołane. Loty na maszynach M-346 Bielik zostały wstrzymane.

Wypadek samolotu podczas ćwiczeń. Pilot nie żyje

Wypadek samolotu podczas ćwiczeń. Pilot nie żyje

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, PAP, RMF FM

Groźnie wyglądająca kolizja na płockim lotnisku. Podczas lądowania jedna z maszyn wywróciła się, na jej pokładzie były dwie osoby.

Samolot uderzył w płytę lotniska. Na pokładzie były dwie osoby

Samolot uderzył w płytę lotniska. Na pokładzie były dwie osoby

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Podtopione ulice, woda wybijająca ze studzienek kanalizacyjnych, połamane gałęzie na poboczach i powalone drzewa oraz zalany dworzec główny w Gdyni - to skutki wtorkowych burz w Trójmieście. Do późnego popołudnia na Pomorzu odnotowano ponad tysiąc zgłoszeń, z czego najwięcej w Gdyni.

Powalone drzewa, podtopione ulice. Trójmiasto dotknięte skutkami nawałnicy

Powalone drzewa, podtopione ulice. Trójmiasto dotknięte skutkami nawałnicy

Źródło:
PAP, TVN24

Pleń został zaobserwowany w Dolinie Roztoki. Za to niezwykłe i wciąż słabo poznane zjawisko odpowiedzialne są larwy ziemiórki pleniówki. Materiał otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pełznąca masa w Dolinie Roztoki. Dokąd się kieruje?

Pełznąca masa w Dolinie Roztoki. Dokąd się kieruje?

Źródło:
Kontakt 24, Lasy Państwowe, tvnmeteo.pl

Gwałtownie cofając uderzył w radiowóz i zaczął uciekać w kierunku Jastarni, gdzie wjechał na plażę. Tam też został zatrzymany przez policjantów.

Podczas ucieczki wjechał samochodem na plażę. Kosztowało go to pięć tysięcy złotych

Podczas ucieczki wjechał samochodem na plażę. Kosztowało go to pięć tysięcy złotych

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl

W niedzielę nad Polską przechodziły silne burze. Strażacy ponad 1700 razy wyjeżdżali do usuwania skutków nawałnic - najwięcej interwencji odnotowano na Ziemi Świętokrzyskiej, gdzie wiatr pozrywał dachy z budynków. Zdjęcia i nagrania dostaliśmy na Kontakt 24.

Ponad 1700 interwencji po burzach. Zniszczone budynki, powalone drzewa

Ponad 1700 interwencji po burzach. Zniszczone budynki, powalone drzewa

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Gwałtowne burze przetoczyły się w piątek i w nocy z piątku na sobotę przez Polskę. Towarzyszący wyładowaniom silny wiatr zrywał dachy z budynków, powalał drzewa. Szczególnie niebezpiecznie było w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie), gdzie w wyniku nawałnicy porwało dach i zniszczyło elewację centrum handlowego.

Ranni, zerwane dachy, powalone drzewa. Ponad pięć tysięcy interwencji po nawałnicach

Ranni, zerwane dachy, powalone drzewa. Ponad pięć tysięcy interwencji po nawałnicach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, PAP, TVN24

Burzowa noc w Warszawie. Straż pożarna odnotowała ponad 170 interwencji w związku z pogodą - przekazał oficer prasowy miejskiej straży pożarnej. Jak mówił, na ulicy Popiełuszki na jadący samochód spadło drzewo. Strażacy wyciągnęli cztery osoby. - Dla nas ta noc jeszcze się nie skończyła - zaznaczył. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Tak wygląda Warszawa po burzach

Tak wygląda Warszawa po burzach

Źródło:
TVN24

Pożar marketu z materiałami budowlanymi w Krośnie na Podkarpaciu. Ewakuowano 40 osób. Nikt nie został poszkodowany. W działaniach gaśniczych bierze udział dziewiętnaście zastępów straży pożarnej.

Pożar w markecie budowlanym. Ewakuowano pracowników i klientów

Pożar w markecie budowlanym. Ewakuowano pracowników i klientów

Źródło:
tvn24.pl