Nietrzeźwy spowodował kolizję i uciekł. W rozbitym samochodzie zostawił żonę

oswiecim-art

Kierowca mercedesa spowodował kolizję w miejscowości Bielany (woj. małopolskie), a następnie uciekł zostawiając żonę w samochodzie. Po około dwóch godzinach został zatrzymany; okazało się, że był nietrzeźwy. W jego samochodzie policjanci znaleźli broń. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w naszym serwisie lokalny portal faktyoswiecim.pl.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13 na ul. Mostowej w Bielanach.

"Kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie wjechał na pole i uderzył w betonowy mostek" - poinformowała nas asp. Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa KPP w Oświęcimiu.

Jak dodała, kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia, a w samochodzie zostawił żonę, która została zabrana przez pogotowie ratunkowe. Kobieta nie odniosła jednak poważnych obrażeń i została zwolniona do domu.

"Policjanci i strażacy z psami tropiącymi przez około dwie godziny poszukiwali kierowcy. Ukrywał się na budowie domu, około 600 metrów od miejsca kolizji. Mężczyzna został zatrzymany w stanie nietrzeźwym. Miał blisko 1,6 promila alkoholu w organizmie" " - poinformowała rzeczniczka.

W samochodzie znaleziono broń. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to pistolet, na który nie trzeba mieć pozwolenia, ale czekamy jeszcze na opinię eksperta" - wyjaśniła asp. Małgorzata Jurecka.

Małżeństwo po przesłuchaniu zostało zwolnione do domu. "Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie kolizji, jest także podejrzany o kierowanie w stanie nietrzeźwym" - powiedziała Jurecka.

Autor: db/mj

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim doszło do pożaru dachu Akademii im. Jakuba z Paradyża. Spłonęły dach i poddasze. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także na piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń".

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl