Nie zwalnia na pasach i w ostatniej chwili mija pieszego. "Ja bym uciekał"

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Kielcach

Pieszy przechodzi na pasach, a kiedy widzi zbliżający się szybko samochód - macha ręką. Pojazd mija go o kilka centymetrów. Nagranie z tej niebezpiecznej sytuacji, do której doszło w Kielcach, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Pan Wojtek, świadek zdarzenia, jechał prawym pasem ulicy Krakowskiej w Kielcach. Zbliżał się do pasów, przez które przechodził właśnie pieszy, gdy nagle pojawił się drugi pojazd.

Na nadesłanym nagraniu widać, jak kierowca jadący lewym pasem nie zwalnia, a jedynie włącza kierunkowskaz. Pieszy zatrzymuje się na pasach i macha rękami. Kierowca wówczas włącza kierunkowskaz i lekko zjeżdża na lewy pas.

"Drastyczny widok"

Do zdarzenia, jak podaje pan Wojtek, doszło w sobotę po godzinie 17.

- Krakowska to jedna z głównych ulic w Kielcach, jest tam ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę. Jechałem właśnie z taką prędkością, kiedy zobaczyłem pieszego. Zacząłem zwalniać i zobaczyłem w lusterku samochód, który jechał dużo szybciej. Wyglądało na to, że dojdzie do zderzenia. To był drastyczny widok – opisuje Reporter 24.

Mężczyzna zwolnił, by zrobić miejsce na prawym pasie.

- Według mnie, mężczyzna, który przechodził przez ulicę, zachował się dość irracjonalnie. Machał do tego kierowcy. Ja bym na jego miejscu uciekał - relacjonował pan Wojtek.

O sytuację zapytaliśmy świętokrzyską policję. Maciej Ślusarczyk z biura prasowego poinformował nas, że w sobotę policjanci nie dostali żadnego zgłoszenia odpowiadającego opisywanej sytuacji.

Czytaj też tvn24.pl

Autor: ok, wini/gp / Źródło: TVN24 Kraków / Kontakt 24

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim spłonęły dach i poddasze Akademii im. Jakuba z Paradyża. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń" i apeluje do rządu o pomoc.

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl