Nawałnice siały spustoszenie

Nawałnice siały spustoszenie

Uszkodzonych blisko 800 budynków na terenie województw łódzkiego, mazowieckiego, połamane drzewa, zniszczone uprawy, zerwane linie wysokiego napięcia. Strażacy usuwają szkody, jakie powstały po przejściu gwałtownych nawałnic i trąb powietrznych. Lista strat wciąż rośnie. Reporterzy 24 nadsyłają kolejne zdjęcia zniszczeń, jakie wyrządził żywioł.

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

Nawałnice, jakie przeszły przez województwa łódzkie, mazowieckie i świętokrzyskie, zaledwie w ciągu kilkunastu minut pozbawiały ludzi dorobku całego życia.

Wśród najbardziej poszkodowanych gmin województwa łódzkiego wymienia się Białaczów, Żarnów, Paradyż i Opoczno. Trąba powietrzna łamała i wyrywała z korzeniami drzewa, zrywała dachy i linie wysokiego napięcia.

Wir trąby niszczył także zabudowania na terenie południowego Mazowsza. Najpoważniejsze straty odnotowano na terenie powiatów przesuskiego, białobrzeskiego i radomskiego. Wichura uszkodziła ponad 400 budynków. Wśród zniszczeń wymienia się także kilometrowe tunele służące do uprawy papryki.

Do doświadczonych żywiołem mieszkańców pojechał wczoraj Donald Tusk. Premier obiecał poszkodowanym pomoc finansową w postaci odszkodowań. ZOBACZ RELACJĘ Z WIZYTY PREMIERA

Trwa szacowanie strat. Jak poinformował nas Paweł Frątczak, rzecznik straży pożarnej, podczas nawałnic, które przeszły nad województwami mazowieckim i łódzkim zniszczonych zostało 790 budynków, w tym 370 mieszkalnych. Przez całą noc w akcji brało udział ponad 500 strażaków.

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

Autor: ak/jaś,tka

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

Mieszkańcy osiedla przy ulicy Kusocińskiego w Wejherowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli trzy daniele przechadzające się między blokami. Ich wędrówkę zarejestrował pan Tomasz.

Daniele przechadzały się między blokami. Niezwykłe nagranie

Daniele przechadzały się między blokami. Niezwykłe nagranie

Źródło:
Kontakt24, TVN24

Sześć sów uszatych siedzących obok siebie na jednym ogrodzeniu - taki widok zarejestrował Reporter24 w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie). Zimą zwierzęta te lubią gromadzić się w grupy, ale stosunkowo trudno zobaczyć je w dzień. Materiał otrzymaliśmy na Kontakt24.

Sześciu niezwykłych gości na ogrodzeniu. "Pierwszy raz widzę coś takiego"

Sześciu niezwykłych gości na ogrodzeniu. "Pierwszy raz widzę coś takiego"

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl, OTOP

Samolot pasażerski linii Air France z 469 pasażerami na pokładzie musiał awaryjnie lądować na Martynice, skąd chwilę wcześniej wystartował. Osoby, które były na pokładzie, słyszały eksplozje i widziały warkocz iskier ciągnący się za prawym silnikiem. Na Kontakt24 relację i zdjęcia przysłał pan Jarek.

"W prawym silniku doszło do pompażu". Samolot Air France zawrócił zaraz po starcie

"W prawym silniku doszło do pompażu". Samolot Air France zawrócił zaraz po starcie

Źródło:
Martinique la 1ère, Le Figaro, tvn24.pl

W Brzezinkach koło Masłowa (woj. świętokrzyskie) doszło do wybuchu gazu w domu jednorodzinnym. Mieszkańcy zdołali się ewakuować, jednak część budynku się zawaliła.

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Nastolatek pomógł babci się wydostać

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Nastolatek pomógł babci się wydostać

Źródło:
tvn24.pl

W piątek w Świnoujściu pojawiło się halo słoneczne. Zdjęcia tego zjawiska otrzymaliśmy na Kontakt24. Na czym ono polega?

Halo pojawiło się w Świnoujściu. "To znak"

Halo pojawiło się w Świnoujściu. "To znak"

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło we wtorkowy wieczór na ulicy Dąbskiej w Krakowie. W trakcie awantury pomiędzy dwoma mężczyznami użyto odpalonej racy.

W trakcie awantury odpalił racę

W trakcie awantury odpalił racę

Źródło:
Kontakt24

W Zakopanem kobieta miała zostać ugodzona ostrym narzędziem w brzuch. Pierwsze, przekazane w poniedziałek wieczorem ustalenia policji mówiły o ataku nożownika. We wtorek rano mundurowi przekazali, że nie wykluczają innych wersji zdarzenia.

Ranna kobieta w szpitalu. "Jest kilka wersji, atak nożownika jest jedną z nich"

Ranna kobieta w szpitalu. "Jest kilka wersji, atak nożownika jest jedną z nich"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Za nami noc i poranek z bardzo niską temperaturą. Na Kontakt24 otrzymaliśmy wykonane dziś zdjęcia termometrów. Widać na nich, że lokalnie tydzień przywitał nas wartościami poniżej -20 stopni Celsjusza.

Mróz w Polsce. Pokazujecie nam, gdzie ścisnął najmocniej

Mróz w Polsce. Pokazujecie nam, gdzie ścisnął najmocniej

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

W Polsce panuje zima, jakiej nie było od dawna. Lodu na rzekach jest sporo, do akcji włączają się lodołamacze. Jedna z maszyn w rejonie Kwidzyna doznała niewielkiej awarii. Zdjęcia z tego zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt24.

"Orka" utknęła na ostrodze. "Tak czasami się dzieje"

"Orka" utknęła na ostrodze. "Tak czasami się dzieje"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda. W części Polski minionej nocy dosypało śniegu, a to jeszcze nie koniec opadów. Na Kontakt24 stale spływają Wasze relacje. Widać na nich, że zima ma się u nas dobrze.

Zima. Śnieg zasypał część kraju. Zasypaliście nas relacjami

Zima. Śnieg zasypał część kraju. Zasypaliście nas relacjami

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

Do karmnika stojącego tuż obok domu Reportera24 w Bieszczadach przybyła rodzina niedźwiedzi. Zwierzęta wyjadły cały pokarm dla ptaków. Zdarzenie uchwyciła kamera, a nagranie otrzymaliśmy na Kontakt24.

Niedźwiedzie wyjadły wszystko z karmnika. Zobacz nagranie

Niedźwiedzie wyjadły wszystko z karmnika. Zobacz nagranie

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

Pan Patryk z podwarszawskiego Raszyna zrezygnował z pracy, by móc opiekować się chorym na złośliwy nowotwór ojcem oraz 92-letnią babcią. Starał się o świadczenie wspierające. Procedura trwała wiele miesięcy. Ojciec pana Patryka zmarł zanim urzędnicy wydali decyzję.

Kolejne formularze i procedury. Ojciec pana Patryka nie doczekał pomocy od państwa

Kolejne formularze i procedury. Ojciec pana Patryka nie doczekał pomocy od państwa

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl