tvnpix
Do zdarzenia doszło w Zielonej Górze, Foto: Daniel, Kontakt 24

Nastolatka weszła na przejście, uderzyło w nią auto

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z momentu potrącenia 16-letniej pieszej na przejściu na ulicy Botanicznej w Zielonej Górze. Do potrącenia doszło we wtorek 24 maja po południu. Na szczęście, choć zdarzenie wygląda poważnie, nastolatce nie stało się nic poważnego.

Na nagraniu wysłanym na Kontakt 24 widać pieszą wchodzącą na pasy. Gdy zbliża się do połowy przejścia, zostaje potrącona przez samochód i upada na jezdnię.

Jadący wzdłuż ulicy rowerzysta natychmiast zsiada z roweru i podbiega do potrąconej. Kierujący samochodem zatrzymuje pojazd i również podchodzi do poszkodowanej.

1500 zł mandatu dla kierowcy

- Kierujący nissanem potrącił wczoraj szesnastoletnią dziewczynę przechodzącą przez pasy. Do sytuacji doszło na ulicy Botanicznej. Mężczyzna był trzeźwy. Piesza pojechała do szpitala, ale nie odniosła poważniejszych obrażeń i po wykonaniu badań opuściła placówkę. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, kierujący otrzymał 1500 złotych mandatu. Zgłoszenie wpłynęło do nas około godziny 17 - przekazała podinspektor Małgorzata Barska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Pan Daniel, który przesłał nam nagranie, poinformował, że zdarzenie zarejestrowała kamera umieszczona na jego budynku. - Nagranie przesłałem ku przestrodze - zaznaczył mężczyzna.

Dodał, że o sprawie poinformowali go jego pracownicy, którzy remontowali budynek. - Przejrzałem sobie potem monitoring i zobaczyłem tę sytuację. Chwilę po wypadku przyjechała karetka, opatrzyli tę potrąconą kobietę. Policja też pojawiła się na miejscu i stała tam do 21 razem z kierowcą, który potrącił pieszą - mówił internauta.

Czytaj też na tvn24.pl

Nastolatka weszła na pasy, potrąciło ją auto Autor: TVN24 | Źródło: Kontakt 24
O zdarzeniu mówi pan Daniel, właściciel monitoringu Źródło: tvn24
Autor: jw/popi/gp Źródło: Kontakt 24/ tvn24.pl