Najgłębsze jezioro, najmniejsze miasto i spacer z żubrami. Reporterzy 24 zapraszają na Podlasie

Reporterzy 24 zapraszają na Podlasie

Redakcja Kontaktu 24 zaprasza w podróż po województwie podlaskim. Wspólnie z Reporterami 24 tworzymy przewodnik po najciekawszych miejscach Polski. Wspólnie szukamy miejsc, których próżno szukać w przewodnikach. Tym razem wybraliśmy się do województwa podlaskiego. Odwiedziliśmy Białystok i Augustów, zajrzeliśmy do najgłębszego jeziora w Polsce, a w Kruszynianach spotkaliśmy Tatarów.

Kolejny raz Reporterzy 24 i redakcja Kontaktu 24 zapraszają w podróż po najpiękniejszych zakątkach Polski. Zdążyliśmy odwiedzić już kilka województw:

Jak zwiedzić Małopolskę nie ruszając się z domu? Z Reporterami 24

Farma iluzji, Zalew Zegrzyński, warszawska starówka. Mazowsze oczami Reporterów 24

Morze, jeziora i... strzały z armaty. Reporterzy 24 zapraszają na Pomorze

Schody-kredki, kolebka rocka, pierwsza stolica i piramida. Odkryj Wielkopolskę z Reporterami 24

Padwa północy, Wietrzna Góra i polskie koniki. Reporterzy 24 zapraszają do województwa lubelskiego

Stolica polskiej piosenki, rycerze, fortyfikacje. Co warto zobaczyć w województwie opolskim?

W naszym Gorącym Temacie pokazywaliście swoje ulubione punkty na mapie regionu. Dzięki Wam podpowiadamy, które z nich warto odwiedzić i co w nich zobaczyć.

Miasto wielu kultur i pięknego Rynku - witamy w Białymstoku

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

Białystok to największe miasto województwa podlaskiego, które powstało blisko 1200 lat temu. Przez lata żyli w nim ludzie różnych kultur, narodowości i wyznań. Miejscowi zapewniają, że właśnie ta różnorodność nadała miastu swój charakter.

Dla turystów szczególnie urokliwym miejscem może być białostocki Rynek Kościuszki. Reprezentacyjna promenada, znajdująca się w centrum miasta, to miejsce na którym odbywają się imprezy kulturalne. Historia rynku sięga XVII wieku. Właśnie wtedy powstała najstarsza znajdująca się na nim budowla - kościół. Na rynku znajduje się również pomnik Józefa Piłsudskiego.

Miłośnicy odpoczynku na świeżym powietrzy docenią Park Branickich. Zespół pałacowo-ogrodowy tworzy kompleks rezydencji, w skład której wchodzą poza pałacem zabudowania gospodarcze i pomocnicze oraz ogród górny i dolny. To blisko 10 hektarów malowniczego terenu zwanego również Wersalem Podlasia. W parku znajdują się 24 fontanny, a także kilka pomników. Szczególnie ładnie jest tutaj latem, gdy można słuchać szumu wody i jednocześnie zachwycać się kolorowymi kwiatami.

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

Fontanna w Parku Planty działała już w okresie międzywojennym. Do niedawna wyłączona z użytku, w roku 2000 przeszła gruntowny remont. Dziś fontanna tryska wodą na różne sposoby, a po zmroku wodę oświetla 96 kolorowych reflektorów. Latem polecamy obejrzeć wodny spektakl, fontannę zazwyczaj uruchamia się po 1 maja.