tvnpix
Do zdarzenia doszło w Gliwicach

Nagle otworzyły się tylne drzwi w jadącym samochodzie. Siedziało tam małe dziecko

W trakcie jazdy dziecko otworzyło drzwi samochodu. Na szczęście, nic mu się nie stało. Nagranie z Gliwic (Śląskie) wysłał do nas Reporter 24.

Otrzymaliśmy nagranie, na którym widać, jak w poruszającym się po drodze aucie w pewnym momencie otwierają się tylne drzwi. Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 lipca przed godziną 16.

– Dziecko siedząc w foteliku musiało jakoś otworzyć drzwi w jadącym przede mną samochodzie – relacjonował pan Grzegorz, autor nagrania. 

Widać na nim, że tylne prawe drzwi auta otwierają się na oścież podczas przejeżdżania przez skrzyżowanie. Gdy samochód skręca w prawo, drzwi zamykają się samoczynnie.

"Kobieta była w szoku"

Po kilku sekundach samochód zatrzymuje się. Pan Grzegorz zaznaczył, że zdecydował się podjechać do kierującego pojazdem, żeby zapytać, czy wszystko w porządku. – Chciałem upewnić się, że wszystko gra. Za kierownicą siedziała młoda kobieta, była w szoku, że doszło do takiej sytuacji. Po chwili pojechałem dalej – opowiadał Reporter 24.

– Moim zdaniem auto było zwyczajnie nieprzygotowane do drogi – mówił. – Większe dziecko potrafi łapać za klamki, a jeśli drzwi nie są zabezpieczone, łatwo je otworzy. Na szczęście, dziecko nie wypadło, nikomu nic się nie stało, ale mogło być różnie. Wiem, bo sam mam małe dziecko – zakończył internauta.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: jw,eŁKa/mj Źródło: tvn24.pl