tvnpix
Zimowe relacje Reporterów 24, Foto: Casimirus

"Mówili, że będzie pięć centymetrów", jest więcej. Wasze relacje

Intensywne opady śniegu spowodowały, że tysiące domów w kilku województwach zostało pozbawionych prądu. Mocno sypało w wielu regionach kraju. Zdjęcia i filmy otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Do godziny 14 straż pożarna odnotowała około 520 interwencji na terenie całego kraju. 440 z nich było związanych z opadami śniegu, a 80 z silnym wiatrem. Strażacy byli wzywani najczęściej w województwie łódzkim (140 razy), śląskim (100 razy) oraz opolskim (80 razy) i warmińsko-mazurskim (75 razy) - poinformował na Twitterze zastępca szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Grzegorz Świszcz.

Do godziny 12 na terenie całej Polski bez prądu pozostaje 41 618 odbiorców. Najwięcej jest w województwie łódzkim (34 079). W warmińsko-mazurskim prądu nie ma 2073 odbiorców, w kujawsko-pomorskim 2020, wielkopolskim 1290, w podlaskim 1205, a w dolnośląskim 951. Energetycy pracują nad przywróceniem dostaw energii.

W Bełchatowie nawet 20 centymetrów śniegu

Od rana w wielu regionach Polski sypie śnieg. Na drogach jest ślisko i panują trudne warunki. Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim.

W Bełchatowie miejscami spadło 20 centymetrów śniegu - powiedział reporter TVN24. Z kolei Reporter 24 Bartek, wysyłając zdjęcia czapy śnieżnej napisał, że w Łodzi i okolicach spadło prawie 14 centymetrów śniegu. Dodał, że według prognoz miało go być maksymalnie pięć centymetrów.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i filmy z wielu regionów kraju, między innymi z Częstochowy, Olsztyna, Chorzowa. Jak widać na przesłanych materiałach, śnieg utworzył kilkucentymetrową warstwę.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: anw,ao/rp Źródło: TVN Meteo, Kontakt 24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.