Mieszkanie, a w nim góra śmieci i mnóstwo szczurów. Sprawa w prokuraturze

Śmieci po sufit w mieszkaniu
Śmieci po sufit w mieszkaniu

Spółdzielnia "Tęcza" w Turku (woj. wielkopolskie) złożyła zawiadomienie do prokuratury po odkryciu sterty śmieci i stada szczurów w jednym z mieszkań. - Zapach wydobywający się z tego pomieszczenia nie pozwalał na normalne funkcjonowanie - opisywał jeden z mieszkańców bloku. Okazało się, że lokator w 45-metrowym mieszkaniu zebrał 10 konternerów śmieci. Zdjęcia oraz nagrania przesłał na Kontakt 24 Lee.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Do całej sytuacji przyczynił się jeden z mieszkańców. Od dłuższego czasu znosił do swojego mieszkania przy ulicy Kączkowskiego ogromne ilości śmieci. - W pewnym momencie nie można było już wytrzymać. Zapach wydobywający się z tego pomieszczenia nie pozwalał na normalne funkcjonowanie. Na dodatek zalęgły się tam szczury - powiedział redakcji Kontaktu 24 jeden z lokatorów. Sprawę utrudniał fakt, że właściciel mieszkania od kilku tygodni jest nieosiągalny.

Dziesięć kontenerów śmieci

Z początkiem października lokatorzy powiadomili spółdzielnię zarządzająca budynkiem oraz sanepid. - Dwa tygodnie wcześniej były informacje telefoniczne, że może są tam jakieś zwierzęta, bo były piski. Nic poza tym nie docierało do działu administracji spółdzielni - mówił reporterowi TVN24 Zdzisław Jezierski, prezes spółdzielni "Tęcza".

- W chwili otrzymania wezwania podjęliśmy działania, aby oczyścić ten lokal. W asyście policji wyłamaliśmy drzwi - powiedział i dodał, że nikt, łącznie z mieszkańcami nie spodziewał się czegoś takiego. - Zgromadzone śmieci uniemożliwiały normalne otwarcie tego mieszkania. Drzwi zostały wystawione - relacjonował prezes. Działania zaczęły się 2 października. Przez kilka dni sprzątano lokal. Z 45-metrowego mieszkania firma czyszcząca wywiozła łącznie aż dziesięć kontenerów odpadów, czyli około 70 metrów sześciennych. Śmieci były po sufit.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Śmieci zniknęły, szczury zostały

Niestety w pomieszczeniu zdążyły się zalęgnąć szczury, które do dzisiaj biegają po mieszkaniu i okolicy. - Jest to bardzo niekomfortowa sytuacja. Wszyscy się obawiają, że za chwilę gryzonie pojawią się w naszych mieszkaniach. Tutaj mieszkają rodziny z małymi dziećmi. Nie wiadomo, jakie choroby te szczury mogą przenosić - mówił w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 zaniepokojony lokator.

- Służby deratyzacyjne cały czas pracują na miejscu. Nie jest możliwe, aby w jeden dzień zlikwidować ten problem. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby usunąć szczury z mieszkania - powiedział prezes spółdzielni.

Zawiadomienie do prokuratury

W piątek spółdzielnia zawiadomiła o sprawie prokuraturę. - Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury rejonowej w Turku o możliwości popełnienia przestępstwa zagrażającego bezpieczeństwu i zdrowiu mieszkańców przez lokatora tego mieszkania - dodał Jezierski.

Mieszkanie zostanie opróżnione

- W poniedziałek rozpoczniemy opróżnianie mieszkania ze wszystkich mebli i urządzeń. Zablokowane zostaną również otwory kanalizacyjne, w których mogą się poruszać szczury. Takie postępowanie jest niezbędne do skutecznego zlikwidowania gryzoni - poinfromował Zdzisław Jezierski. - Mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia uporamy się z problemem - dodał.

Działanie takie spółdzielnia podejmie na własną odpowiedzialność, ponieważ nie może skontaktować się z właścicielem, który powinien wskazać miejsce, gdzie przewiezione zostałyby jego rzeczy. - Wynajęliśmy specjalne pomieszczenie, gdzie umieścimy przedmioty z tego mieszkania. Jesteśmy zmuszeni podjąć takie kroki. Wiemy, że narażamy się tym samym na ewentualne konsekwencje, ale działamy w interesie wszystkich mieszkańców - powiedział prezes spółdzielni.

Więcej materiałów "Faktów" na stronie fakty.tvn24.pl.

Byłeś świadkiem równie niecodziennej sytuacji? Zarejestruj się na platformie Kontakt 24 lub wyślij informację, zdjęcia i filmy mailem na kontakt24@tvn.pl!

Kontakt24 - Opinia użytownika

Autor: mg,js/aw,tka

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim spłonęły dach i poddasze Akademii im. Jakuba z Paradyża. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń" i apeluje do rządu o pomoc.

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl