Samochód ciężarowy zderzył się z miejskim busem na jednym ze skrzyżowań w Trzebnicy (woj. dolnośląskie). Siła uderzenia była tak duża, że bus przewrócił się na bok, blokując tym samym część trasy. Zdjęcia z miejsca wypadku w serwisie Kontakt 24 zamieścił @mati2223.
Wypadek wydarzył się we wtorek kilkanaście minut po godzinie 8 rano. Do zderzenia doszło na na skrzyżowaniu ulicy Prusieckiej i Siostry Hilgi Brzóski.
Na miejsce przyjechała policja, pogotowie i dwa zastępy straży pożarnej, która asekurowała akcję przenoszenia przewróconego pojazdu z drogi.
Jak poinformował naszą redakcję dyżurny z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Trzebnicy, samochód ciężarowy marki Mercedes zderzył się z busem miejskim (również tej samej marki) należącym do prywatnego przewoźnika. Ciężarówka zatrzymała się na skrzyżowaniu, jednak bus w wyniku siły uderzenia przewrócił się na lewy bok.
Trasa w kierunku Nowego Dworu była zablokowana przez blisko godzinę, a ruch odbywał się wahadłowo. W busie poza kierowcą była tylko jedna pasażerka. Oboje nie ponieśli żadnych urazów. Kierowca ciężarówki również wyszedł z wypadku bez szwanku.
Policja bada przyczyny kolizji.
Autor: eg//ŁUD
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Mało brakowało, a w Koronowie (Kujawsko-Pomorskie) doszłoby do pożaru sklepu. Na parkingu tuż przy markecie w płomieniach stanął samochód. Zareagował między innymi kierowca, który przejeżdżał obok. - Podjąłem decyzję o natychmiastowym wypchnięciu płonącego auta spod ściany - mówi redakcji Kontaktu24.
Minionej nocy w części Polski złapał silny mróz, który nie odpuścił także rano. W kraju były miejsca, w których temperatura spadła poniżej -20 stopni Celsjusza. Gdzie było najzimniej? Zdjęcia waszych termometrów otrzymaliśmy na Kontakt24.
Przyszedł srogi mróz. Pokazaliście swoje termometry
W miejscowości Targanice (Małopolska) wybuchł pożar w restauracji, w której odbywało się wesele. Około 100 osób ewakuowało się przed przybyciem strażaków. Cztery osoby trafiły do szpitala. Akcja gaśnicza trwała całą noc.
Pożar na weselu, cztery osoby w szpitalu
W podwarszawskich Markach autobus miejski zderzył się z autem osobowym. Dwie osoby zostały ranne. Policja podała, że jedna z nich zmarła w szpitalu.
Zderzenie autobusu z samochodem. Ranny pasażer zmarł w szpitalu
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl, Kontakt24
Marznące opady spowodowały, że w środę na drogach pojawiła się gołoledź. Jazda samochodem w wielu regionach kraju była niezwykle trudna, bo nawierzchnie pokryła warstwa lodu. Również na kolei odnotowano liczne utrudnienia. Zdjęcia i nagrania pokrytych lodem aut, dróg i chodników otrzymaliśmy na Kontakt24.
Samochody oblane lodem, opóźnienia na kolei. Gołoledź w Polsce
Niecodzienne sytuacje, niebezpieczne zdarzenia, pogodowe armagedony, urzędnicze zaniedbania, skandale czy oszustwa. O wielu z nich dowiedzieliśmy się dzięki wam - Reporterom24. W minionym roku informowaliście nas o sprawach, które być może nie ujrzałyby światła dziennego, gdyby nie wasze zdjęcia, wiadomość czy telefon. Na koniec roku przypominamy niektóre z nich i zawsze czekamy na wasze zgłoszenia na Kontakt24.
