Marzną nam nosy i uszy. Zimne poranki na Waszych zdjęciach


W jesienne mroźne poranki pięknie wyglądają krzewy dzikich róż i ostrokrzewów. W Polsce chłód zaznacza powoli swoją obecność i szepcze, że niedługo zostanie z nami na dłużej. Czas wyciągnąć puchową pościel, wełniane koce i przygotować swoje mieszkanie na dłuższy okres zimna i niepogody. Zdjęcia z mroźnych poranków przesyłacie nam na Kontakt 24.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Minionej nocy z piątku na sobotę w wielu miejscach w Polsce temperatura spadła poniżej 0 st. C. Najniższa temperatura zmierzona w klatce meteorologicznej 2 m nad ziemią, notowana była w Toruniu, Pile i w Jeleniej Górze. Tam termometry wskazywały w najzimniejszym momencie nocy aż -1 st. C. Chłodno było również w Szczecinie, Resku, Szczecinku, Zielonej Górze, Łodzi i w Kielcach. Tam notowano 0 st. C.

Jeszcze niższe wartości wskazywały termometry mierzące temperaturę przy gruncie (na wysokości 5 cm).

-5 st. C zmierzono w Toruniu, -4 st. C w Pile i w Jeleniej Górze, -3 st. C w Szczecinie, Białymstoku, Lesznie i w Łodzi. -2 st. C pokazały termometry w Płocku, Warszawie i w Terespolu. -1 st. C odnotowano przy gruncie w Mławie, Gorzowie Wielkopolskim, Słubicach, Poznaniu, Siedlcach, Kozienicach, Kielce i w Zakopanem. 0 st. C odczytano z termometrów w Świnoujściu, Resku, Olsztynie, Wrocławiu, Lublinie, Włodawie i w Katowicach.

Co dalej? Miłe oblicze jesieni zmienić się ma w środę 7 października, gdy Ocean Atlantycki dmuchnie w naszą stronę chłodnym powietrzem polarnym.

Czytaj więcej w portalu tvnmeteo.pl

A czy Ty uchwyciłeś pierwsze oznaki jesieni? Czekamy na Twoje zdjęcia i filmy w gorącym temacie Kontaktu 24!

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

Autor: Arleta Unton-Pyziołek, mab/kka / Źródło: TVN Meteo

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim spłonęły dach i poddasze Akademii im. Jakuba z Paradyża. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń" i apeluje do rządu o pomoc.

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl