Łoś w Bydgoszczy. "Biegał w kółko, wskakiwał do ogródków, prawie mnie staranował"

Łoś biegał po ulicach Bydgoszczy

Łoś pojawił się na ulicach Bydgoszczy. Według relacji świadków, zwierze zachowywało się bardzo dziko. - Łoś biegał po ulicach, przeskakiwał płoty i wskakiwał do ogródków prywatnych posesji - mówi Reporter 24. Zaniepokojeni mieszkańcy wezwali służby. Nagranie otrzymaliśmy Na Kontakt 24.

Kontakt24 - Opinia użytownika

Pan Arkadiusz, który przesłała do nas nagranie, niecodzienny widok zaobserwował około 10 rano na bydgoskim osiedlu Flisy.

- Siedziałem na tarasie i piłem kawę. Zobaczyłem biegającego po okolicy łosia - opisywał sytuację. - Wyszedł z wody z Kanału Bydgoskiego, który znajduje się naprzeciwko mojej posesji - wyjaśnił.

Według jego relacji, zwierzę zachowywało się dziko. - Łoś biegał w kółko po ulicy, wskakiwał ludziom do ogródków, przeskakiwał przez płoty - relacjonował.

"Prawie mnie staranował"

Zaniepokojeni niespodziewanym pojawianiem się zwierzęcia mieszkańcy zawiadomili służby. - Przyjechała policja, a łoś po 30 minutach urzędowania wskoczył z powrotem do kanału - powiedział Reporter 24.

- Słyszałem od znajomych, że później zwierzę biegało w okolicach ulicy Grunwaldzkiej - opowiadał. Zaznaczył również, że po raz pierwszy spotkał w tej okolicy łosia. - Zdarzały się lisy, dziki, ale łosia widziałem pierwszy raz - zapewnił.

Dodał również, że spotkanie niekoniecznie może zaliczyć do najprzyjemniejszych. - Jak widać na nagraniu, łoś prawie mnie staranował, wypadł mi z ręki telefon. Byłem w szoku - podkreślił.

Patrol obserwował łosia

Skontaktowaliśmy się z Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy. Otrzymali zgłoszenie, jednak odesłali nas do Straży Miejskiej, która miała zajmować się sprawą.

- W nocy z niedzieli na poniedziałek, około godziny 2:30, jeden z pracowników straży miejskiej zauważył na monitoringu łosia, który szedł ulicą Nakielską. Na miejsce został wysłany patrol, obserwował zwierzę, jednak później łoś zniknął z pola widzenia w okolicach parku za ulicą Stawową - relacjonował Arkadiusz Bereszyński, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Bydgoszczy.

Jak zaznaczył, odławianiem dzikich zwierząt w Bydgoszczy zajmują się weterynarze w porozumieniu z Centrum Zarządzania Kryzysowego. - Nasze czynności zakończyliśmy o godzinie 3:35, kiedy sprawę przejęło Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego - zakończył Bereszyński.

Autor: est//ank

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim spłonęły dach i poddasze Akademii im. Jakuba z Paradyża. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń" i apeluje do rządu o pomoc.

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl