Krowa weszła na dach dworku, ściągali ją strażacy. "Zmachaliśmy się"

Krowa weszła na dach

Dwie i pół godziny trwała akcja strażaków w miejscowości Niewikla na Mazowszu. A wszystko z powodu krowy, która pokonała dwa piętra i weszła na dach dawnego dworku. Pierwszą informacje o nietypowej akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o wyprawie jałówki należącej do prywatnej hodowli, wpłynęło do służb około godziny 10:40.

- Do zdarzenia doszło na terenie byłej spółdzielni rolniczej w Niewikli, gdzie obecnie znajdują się prywatne działki - poinformował brygadier Dariusz Brzeziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

Jak wyjaśnił, na jednej z nich pasą się krowy. - Na tym terenie znajduje się również opuszczony budynek starego dworku - powiedział.

Przez okno na dach

Andrzej Dzięgielewski, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie, który brał udział w akcji, powiedział, że nie wiadomo, w jaki sposób krowa dostała się do środka budynku.

- Właściciel zauważył ją dopiero, kiedy weszła na najwyższe piętro. Początkowo mężczyzna podjął samodzielną próbę sprowadzenia zwierzęcia. Jednak wtedy zaczęło przed nim uciekać i przez jedno z okien przedostało się na niższą część dachu - relacjonował.

Po przyjedzie na miejsce strażacy podjęli próbę zapędzenia krowy na schody. - W jednej ze ścian musieliśmy wykonać otwór, a następnie przy pomocy desek odgradzać kolejne pomieszczenia w taki sposób, aby ją nakierować i pomóc zejść po schodach - dodał.

Cała i zdrowa

Akcja ratunkowa trwała około dwóch i pół godziny. - Działania zakończyliśmy po godzinie 13. Zmachaliśmy się, ale zwierzę jest całe i zdrowe - zapewnił naczelnik.

Jak dodał brygadier Brzeziński, na miejscu - poza strażakami - obecny był również powiatowy lekarz weterynarii. - Właściciel został pouczony. Przede wszystkim chodzi o zabezpieczenie wejścia do zabudowań w taki sposób, aby zwierzęta nie mogły ponownie dostać się na schody - zakończył.

Autor: est/kab

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

Strażakom udało się ugasić rozległy pożar traw i zarośli przy obwodnicy Proszowic. Straż pożarna podała, że zagrożone były cztery budynki mieszkalne.

Pożar łąki przy obwodnicy. Ogień gasiło 100 strażaków

Pożar łąki przy obwodnicy. Ogień gasiło 100 strażaków

Źródło:
tvn24.pl

Strażacy walczą z ogromnym pożarem na Lubelszczyźnie. Samolot, który brał udział w akcji gaśniczej rozbił się, a jego pilot zginął. Dromader startował z Warszawy. Na Kontakt24 otrzymaliśmy ostatnie zdjęcia maszyny wyruszającej z lotniska na Bemowie.

Wystartował z Warszawy, rozbił się pod Biłgorajem. Ostatnie zdjęcia

Wystartował z Warszawy, rozbił się pod Biłgorajem. Ostatnie zdjęcia

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Nocą strażacy z Sosnowca walczyli z ogniem, który pojawił się na terenach pokopalnianych na Kazimierzu Górniczym. Paliło się kilka hektarów.

Pożar na terenach po byłej kopalni

Pożar na terenach po byłej kopalni

Źródło:
tvn24.pl

Przy wejściu na Cmentarz Wojskowy na Powązkach w nocy płonął stragan ze zniczami. Z ogniem walczyły dwa zastępy straży pożarnej. Nikt nie ucierpiał.

Nocny pożar przy wejściu na Powązki Wojskowe

Nocny pożar przy wejściu na Powązki Wojskowe

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę pasażer autobusu miejskiego zauważył, że kierowca prowadzi z telefonem w ręku. O sytuacji zawiadomił policję. W międzyczasie doszło do awantury i ostrej wymiany zdań. Policja z Ursynowa potwierdziła, że kierującego autobusem ukarano mandatem i punktami karnymi. Prowadzi też postępowanie w sprawie gróźb.

Awantura w autobusie. Kierowca korzystał z telefonu, pasażer wezwał policję

Awantura w autobusie. Kierowca korzystał z telefonu, pasażer wezwał policję

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Wirujący lej, składający się głównie z piasku i pyłu, uchwycił na terenie powiatu pabianickiego w województwie łódzkim Reporter24. Nagranie pokazujące to zjawisko, zwane też diabełkiem pyłowym, wysłał na Kontakt24.

Wirujący słup pyłu i piachu. Nagranie

Wirujący słup pyłu i piachu. Nagranie

Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

Pogoda. Noc ze środy na czwartek była najmroźniejszą w tym tygodniu. Temperatura spadła poniżej zera w większości województw, a przy gruncie miejscami było nawet kilkanaście stopni na minusie. Jak zauważa nasza synoptyk, to może oznaczać duży problem dla plantatorów.

Lodowaty poranek. Poniżej -15 stopni przy gruncie

Lodowaty poranek. Poniżej -15 stopni przy gruncie

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW, TVN24

Pogoda. W niedzielę w części kraju padał śnieg. Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagrania i zdjęcia opadów z kilku województw. Miejscami nastała zimowa aura.

Pogoda. Zrobiło się zimowo. Sypnęło śniegiem. Wasze zdjęcia i nagrania

Pogoda. Zrobiło się zimowo. Sypnęło śniegiem. Wasze zdjęcia i nagrania

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24

Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca skutera, który doprowadził do zderzenia z Mazdą. Po kolizji kierowca oddalił się. Informację o zdarzeniu w Rowach (Pomorskie) otrzymaliśmy na Kontakt24.

Zderzył się z samochodem i odjechał. Kierowca skutera był pijany

Zderzył się z samochodem i odjechał. Kierowca skutera był pijany

Źródło:
Kontakt24

Dwa samochody zderzyły się na lokalnej drodze pod Nadarzynem. W jednym z nich było małe dziecko. Na miejscu pracowały służby.

Zderzenie pod Nadarzynem. W jednym z aut dziecko

Zderzenie pod Nadarzynem. W jednym z aut dziecko

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Cieszynie zapadła się kładka prowadząca na zamek. W tym czasie przebywało na niej trzynaście osób. Część z nich trafiła do szpitali

Pod turystami zapadła się kładka. Są ranni

Pod turystami zapadła się kładka. Są ranni

Źródło:
tvn24.pl