Ma niemal pięć metrów wysokości, cztery metry szerokości i waży 400 kilogramów. Rzeźba Tomasza Pałki przedstawiająca głowę Kazimierza Wielkiego stanęła pod Wawelem. Zasadność postawienia tego typu rzeźby stała się tematem rozmów wszystkich, którym Kraków jest bliski. Reporter 24 acik 34 nadesłał zdjęcia monumentu.
Jak się okazało, rzeźba ma zostać pod Wawelem jedynie do końca sierpnia. Do tej pory nie ustalono, co stanie się z nią później. Reporter 24 Leszek Kabłak sprawdzał, co o rzeźbie sądzą mieszkańcy Krakowa, urzędnicy, a także urbaniści.
Autor: ak/ja
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W Alei Stanów Zjednoczonych w płomieniach stanął autobus miejski linii 411. Nad Warszawą unosiły się kłęby czarnego dymu. Nie ma osób poszkodowanych.
Autobus w płomieniach i ogromny słup dymu. Nagranie z Warszawy
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
Dwóch obywateli Białorusi zostało zatrzymanych w sprawie wczorajszego morderstwa 44-letniego Rosjanina w Białej Podlaskiej. Prokuratura na razie "bada ich związek" z tym zdarzeniem. Zabity to Siemion Skriepiecki - artysta, krytyk Władimira Putina.
Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Nowe informacje od prokuratury
Rosja w nocy masowo zaatakowała Ukrainę. Prezydent Wołodymyr Zełenski powiadomił, że Moskwa użyła w uderzeniach 70 rakiet i ponad 600 dronów. W Kijowie uderzono między innymi w klasztor Ławra Peczerska. W związku z atakami Polska poderwała myśliwce.
