Koordynował ruch pociągów, miał prawie trzy promile. Policja zatrzymała dyżurnego ruchu

Dyżurny ruchu pełnił służbę na posterunku Mąkołowiec (zdj. ilustracyjne)

Zatrzymano 55-letniego dyżurnego ruchu, który po pijanemu pełnił służbę na posterunku w dzielnicy Mąkołowiec w Tychach (Śląskie). Jak poinformowała policja, mężczyzna miał około 2,8 promila alkoholu w organizmie. Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Relacja reporterki TVN24 Małgorzaty Marczok
Relacja reporterki TVN24 Małgorzaty Marczoktvn24

Do zatrzymania doszło w środę około godziny 14 w Tychach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ NA TVN24.PL

Jak poinformowały służby, zatrzymany 55-latek swoim zachowaniem stworzył bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Był w pracy kilka godzin

- W stanie nietrzeźwości pełnił służbę dyżurnego ruchu kolejowego na posterunku w Mąkołowcu. Po badaniu okazało się, że zatrzymany miał 1,34 mililitra alkoholu w wydychanym powietrzu (około 2,8 promila) - przekazała młodsza aspirant Paulina Kęsek z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Policjantka dodała, że w tej sprawie działania prowadzić będzie prokuratura.

Świadek zdarzenia, który skontaktował się z redakcją Kontakt 24 przekazał, że mężczyzna był w pracy przez kilka godzin od około 7.30 do 12.30. W tym czasie miał nie panować nad ruchem pociągów, mylić numery i relacje pociągów.

Martyn Janduła z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe przekazuje, że pijany dyżurny ruchu został zatrzymany zanim doszło do wypadku, bo inni pracownicy kolei "wykazali się właściwą i odpowiedzialną postawą". Byli bowiem "zaniepokojeni niewłaściwą formą komunikacji z pracownikiem posterunku odgałęźnym Mąkołowiec".

Będzie dyscyplinarne zwolnienie

Podkreślił, że pracownicy odpowiedzialni za prowadzenie ruchu pociągów na każdym szkoleniu i pouczeniu dostają informacje o zasadach pracy i negatywnym wpływie alkoholu i innych używek. "Prowadzone są także cykliczne kontrole dzienne i nocne na posterunkach ruchu. W stosunku do osób, które zlekceważą dyscyplinę, wyciągane są surowe konsekwencje, włącznie z dyscyplinarnym zwolnieniem" - zaznaczył pracownik biura prasowego PKP PLK.

Janduła przekazał, że zatrzymany 55-latek dostanie najsurowszą karę, czyli zostanie dyscyplinarnie zwolniony.

Autor: est, bż/popi, tam / Źródło: Kontakt 24

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim spłonęły dach i poddasze Akademii im. Jakuba z Paradyża. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń" i apeluje do rządu o pomoc.

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl