tvnpix
Foto: Michał

Klępa i łoszaki wolnym krokiem pokonały ruchliwą ulicę

W niedzielę klępa z potomstwem przechodziła tuż obok przejścia dla pieszych na Modlińskiej w Warszawie. Zdjęcie oraz film z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj też na tvnwarszawa.pl

Z redakcją Kontaktu 24 skontaktował się pan Michał, któremu na ul. Modlińskiej drogę przecięły klępa i podążające z nią dwa łoszaki. - W tej okolicy jeszcze łosi nie widziałem - powiedział. Nagranie zarejestrował około godziny 14 w niedzielę. 

- Mieszkam na Woli, wracałem z przejażdżki autem i na ulicy Modlińskiej zastałem taki widok. Klępa z dwoma łoszakami przechodzi przez ulicę, na pasach, ale na czerwonym świetle - zauważył nasz czytelnik. I dodał, że łosiowa rodzina przedostała się przez pas zieleni i pokonała kolejne pasy ruchliwej ulicy.
- Na szczęście kierowcy się zatrzymali i zwierzaki mogły bezpiecznie przejść. Weszły w przydrożną zieleń. Takiej sytuacji jeszcze nie widziałem, choć tegorocznej wiosny podczas przejażdżki rowerowej z żoną, trafiliśmy na łosie w rezerwacie Łosiowe Błota w Lesie Bemowo - opowiadał pan Michał.

Zagubiony łoś na rondzie i wypadek

To kolejny w ostatnim czasie przypadek, kiedy łosie pojawiają się w pobliżu ludzkich siedzib, a nawet w ścisłej, miejskiej zabudowie. W czwartek po godzinie 17 zagubione zwierzę spacerowało po torowisku i przystanku tramwajowym przy rondzie Wiatraczna.

Z kolei w piątek rano w miejscowości Mieszkowo, pomiędzy Piasecznem a Tarczynem, na trasie S7 kierowca samochodu osobowego zderzył się z łosiem. W wyniku uderzenia auto zostało kompletnie zniszczone, a trzy osoby, w tym dziecko, trafiły do szpitala. Zwierzę nie przeżyło.

Autor: dw,jw/ b Źródło: tvnwarszawa.pl / Kontakt 24