"Kierowcy się ślizgają na drodze", "to prawdziwy dramat". Śnieżyce w Wielkiej Brytanii w obiektywach Reporterów 24

Materiał użytkownika

"Kierowcy się ślizgają na drodze", "drogi są nieodśnieżone", "pełne zaskoczenie i paraliż dróg" - informują nas Polacy mieszkający w Anglii, gdzie spadł śnieg. Na Kontakt 24 przesyłają także mnóstwo zdjęć i filmów. Jak podaje TVN Meteo, przez śnieżyce opóźnione są także samoloty i pociągi.

"Może dla osób mieszkających w Polsce, śnieg to nic specjalnego, ale w Anglii to prawdziwy dramat. Nieodświeżone drogi, zamknięte szkoły. Na drogach jest naprawdę niebezpiecznie" - napisał na Kontakt 24 JaworAnglia.

Reporter 24 Krasnal podaje, że w Wielkiej Brytanii "spadł pierwszy śnieg tej zimy". "Pełne zaskoczenie i paraliż dróg. Utrudnienia w komunikacji miejskiej. Śnieg cały czad pada. Kierowcy nie mogą poruszać się po drogach, ponieważ pługi śnieżne nie wyjechały" - napisał z High Wycombe.

Również Marek i Ania informują nas o bardzo trudnych warunkach panujących na drogach. Jak twierdzą, dzisiaj w Aylesbury doszło do wielu kolizji. "Kierowcy się ślizgają na drodze. Dużo samochodów stoi na poboczu" - dodają.

Opóźnione loty, utrudnienia na kolei

Jak podaje TVN Meteo, Wielką Brytanię w sobotę opuściła Karolina, jednak nad ląd już napływa kolejny sztorm z Atlantyku. W związku z tym temperatura znacznie spadła i - co zdarza się jednak dość rzadko na początku grudnia - w wielu regionach, szczególnie tych położonych w środkowych regionach kraju (tak zwanych Midlands), spadł śnieg.

Kolej Narodowa (National Rail) poinformowała o ewentualnych utrudnieniach. Zwróciła też uwagę na utrudnione połączenia ze Wschodnią Anglią, Londynem i Walią. Na wielu lotniskach - w Birmigham, Stansted oraz Manchesterze - odnotowano również spóźnione loty. Na południowym zachodzie ponad 2500 osób zostało pozbawionych prądu.

Meteorolodzy Met Office oraz AccuWeather utrzymują, że sztorm wygaśnie w poniedziałek.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika
Kontakt24 - Opinia użytownika

Ze śniegiem zmagają się także mieszkańcy Irlandii:

Autor: sj, ahw// map,ank

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim doszło do pożaru dachu Akademii im. Jakuba z Paradyża. Spłonęły dach i poddasze. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także na piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń".

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl