Rzeka Kacza płynąca przez Trójmiejski Park Krajobrazowy jest... niebieska. Strażacy sprawdzą dlaczego. Na razie mówią, że może to być efekt gaszenia wtorkowego pożaru magazynu z lakierami i farbami. Pierwszą informację, nagrania i zdjęcia z Gdyni otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Wszystko wskazuje na to, że do wody dostały się środki użyte do gaszenia pożaru, który wybuchł we wtorek na terenie byłego Polifarbu w Gdyni w magazynie z lakierami i farbami.
- Być może dostały się tam kanałami burzowymi, ale nie mamy ich na planach, więc nie możemy mieć pewności - mówi Łukasz Płusa, rzecznik straży pożarnej w Gdyni.
I zapewnia: - Jeśli jednak tak jest, to są to środki biodegradowalne i nieszkodliwe zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego.
Po nocnych opadach deszczu w wielu miejscach woda już straciła zabarwienie, ale na miejscu strażacy jeszcze będą oceniać sytuację.
O sprawie strażacy mają poinformować Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Gdańsku.
W mediach, w związku z zabarwieniem rzeki, pojawiło się określenie, że wygląda "jak u Disneya".
Pożar magazynu
We wtorek po południu kilkanaście zastępów straż pożarnej przy ul. Chwaszczyńskiej walczyło z pożarem magazynu. Znajdowały się w nim farby i lakiery. Ogień zajął halę o wielkości 100 metrów kwadratowych.
Autor: ws//tka
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
W Poniedziałek Wielkanocny w wielu rejonach Polski szalał silny wiatr. Nad częścią kraju przechodziły burze, a lokalnie nie tylko się błyskało, lecz także padał grad. Materiały pokazujące pogodowe zamieszanie i jego skutki wysyłaliście do nas na Kontakt24.
Silny wiatr w Polsce. Drzewa spadały na samochody, uszkodziło XIX-wieczny wiatrak
W Białymstoku przestaje działać huta szkła. Właściciel produkcję przenosi do Pieńska na Dolnym Śląsku. Pracownicy mieli jechać przynajmniej na tydzień do nowego zakładu, by tam rozwiązać umowę i odebrać odprawę. Tego wymagał od nich prezes firmy. Teraz twierdzi, że mogą to jednak zrobić na miejscu.
Przenoszą produkcję na drugi koniec Polski, radni czują się oszukani
W Wielki Piątek przy ulicy Rzymowskiego w Warszawie spłonął 25-metrowy krzyż papieski, stojący przed kościołem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Konstrukcja była pamiątką po mszy odprawionej przez św. Jana Pawła II w stolicy w 1979 roku. Policja poinformowała o wstępnych ustaleniach dotyczących przyczyn pożaru.
Spłonął papieski krzyż. Policja o przyczynach pożaru
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl, Kontakt24, TVN24, PAP
W komendzie policji w Śremie część policjantów przebywa na zwolnieniu lekarskim. Z informacji, które otrzymaliśmy na Kontakt24 wynika, że może być to forma protestu. Komendant wojewódzki zapowiedział wizytę w jednostce.
Policjanci na zwolnieniach lekarskich. Komendant wojewódzki reaguje
Miał rewolwer i sześć noży. 42-letni mężczyzna, który przez 14 lat pracował w jednej z łódzkich fabryk, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa po tym, jak w środę otworzył ogień do swojego byłego przełożonego. Usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.
Przeskoczył płot, wszedł do biura i strzelił. Zarzuty i areszt dla napastnika z łódzkiej fabryki
W hali na terenie składowiska odpadów w miejscowości Chojnica (woj. zachodniopomorskie) wybuchł pożar. Ogniem objęty jest budynek sortowni. Według wstępnych ustaleń nikt nie ucierpiał. Informacje o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt24.
Wysoki słup dymu, ogień wewnątrz hali. Płonie sortownia odpadów
Na wysokości miejscowości Krzewie w województwie łódzkim mężczyzna zaciągnął hamulec awaryjny w pociągu i "zgłosił informację o pozostawionej walizce z ładunkiem wybuchowym". Ewakuowano pasażerów. Żadnego ładunku nie znaleziono.
Zaciągnął hamulec awaryjny w pociągu i powiedział o walizce z ładunkiem wybuchowym
Polacy utknęli w Karlskronie po usterce promu Stena Line. Jednostka od środy stała zacumowana w porcie i nie wiadomo było, kiedy będzie mogła wypłynąć. W piątek wieczorem przewoźnik poinformował, że pasażerowie "są już w drodze do domu". Podróżnym zorganizowano alternatywne środki transportu do kraju.
Usterka promu w Karlskronie. Nowe informacje
- Źródło:
- TVN24, Kontakt24
