tvnpix
Plaża w Międzywodziu, Foto: Sushmita89

"Jak dojść do parawanu?". Turyści zaskoczeni mgłą na nadbałtyckich plażach

Po gwałtownym ochłodzeniu wody w Bałtyku urlopowiczów zaskoczyło kolejne pogodowe zjawisko. Jak podaje portal tvnmeteo.pl, gęsta mgła przeszkodziła plażowiczom w opalaniu. Zdjęcia z polskich plaż otrzymujemy na Kontakt 24.

 

 

W niedzielę plażowiczów spotkała niespodzianka atmosferyczna. Ręczniki turystów zaczęły znikać w gęstej mgle. Jak zwykle sprawcą okazał się wiatr.

Jak podaje portal tvnmeteo.pl, to właśnie on spowodował nagłe ochłodzenie Bałtyku. I właśnie teraz za jego sprawą nad zimne morze zaczęły napływać ciepłe masy powietrza ze strony lądu. Powstałe zjawisko nosi nazwę adwekcji.

- Cieplejsze, wilgotne powietrze nadciągając nad zimne podłoże, wychładza się i następuje kondensacja. W ten sposób powstają mgły adwekcyjne, które występują często na morzu, szczególnie latem - mówi synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Zakazy kąpieli

Czerwone flagi powiewają na wielu kąpieliskach. Jak poinformował rzecznik WOPR Mirosław Gosienicki zakazy wydano dla kąpielisk wzdłuż całego wybrzeża od Międzwodzia aż do Jarosławca.
Najniższą temperaturę odnotowano w Mielnie - tylko 6 st. C.

Czytaj więcej na portalu tvnmeteo.pl

 

Źródło: tvnmeteo.pl