Intensywne opady śniegu. Trudne warunki na drogach

Materiał użytkownika

Po opadach śniegu i śniegu z deszczem w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim w sobotę rano panują trudne warunki do jazdy. Na Kontakt 24 otrzymujemy zdjęcia z miejsc, w których zrobiło się biało. Śniegu będzie przybywać.

Poranek w Dębicy, Podkarpackie ❤️

W województwie warmińsko-mazurskim opady śniegu przez całą noc występowały w okolicach Elbląga. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że na stacji synoptycznej w tym mieście o godzinie 7 odnotowano pokrywę śnieżną wynoszącą 17 centymetrów. W pozostałych miejscowościach spadło kilka cm śniegu. Opady wciąż trwają, miejscami są intensywne, i dalej ma padać.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

Trudne warunki na drogach

Punkt informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie poinformował, że na wszystkich trasach krajowych w regionie pracuje obecnie 57 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania dróg, ale z powodu niemal ciągłych opadów kierowcy muszą się liczyć z występowaniem błota pośniegowego m.in. na trasie krajowej S7 między Ostródą, a Elblągiem, na trasie S-22 z Elbląga do Malborka.

Na Mazurach drogi miejscami są śliskie na odcinkach Pisz-Orzysz (droga 63) i Ruciane-Nida - Pisz (droga 58).

Po drogach wojewódzkich jeździ obecnie 37 pługopiaskarek, pracują także zestawy do odśnieżania chodników.

Z powodu śliskości w nocy tir nie mógł podjechać pod wzniesienie we wsi Niebrzydowo Wielkie koło Wielbarka. Służby drogowe apelują do kierowców o jazdę z prędkością dostosowaną do warunków drogowych i ostrożność.

Świnoujście

Strażacy interweniowali na Pomorzu

Śnieg w sobotę rano na Pomorzu zalega na drogach krajowych w okolicy Człuchowa i Wieżycy na Kaszubach. Błoto pośniegowe utrudnia jazdę na drogach wojewódzkich i powiatowych między innymi w rejonie Lęborka i Słupska. Trudne warunki do jazdy, spowodowane opadami śniegu, są również na drogach w powiatach kościerskim i kartuskim.

Dyżurna PID GDDKiA Izabela Osten-Sacken podała, że przez noc z piątku na sobotę na drogi krajowe i ekspresowe w regionie wyjeżdżał sprzęt przeciw gołoledzi i do odśnieżania. - Pługosolarki wyjeżdżały 119 razy, pługi 16 razy, natomiast 16 pojazdy do odladzania - 11 razy - wyliczała. Najwięcej pojazdów pracowało w rejonie Gdańska: na Obwodnicy Trójmiasta i na Trasie Kaszubskiej.

Prawie sto pojazdów do odśnieżania i przeciw gołoledzi pracowało na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Dyżurny ZDW w Gdańsku Patryk Szulc podał, że najwięcej z nich wyjeżdżało na drogi w powiatach kościerskim i kartuskim (24 pługi) oraz w powiatach lęborskim i słupskim (16 pługów). W powiatach sztumskim, kwidzyńskim i malborskim na drogich wyjechało 14 pojazdów, natomiast powiatach gdańskim i nowodworskim - 11. Zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe są także na drogach w powiatach: chojnickim i człuchowskim (8 pługów) oraz w powiatach wejherowskim i puckim (10 pojazdów).

W związku z opadami śniegu interwencje podejmowali pomorscy strażacy. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP przekazał, że przez dobę, od piątkowego poranka brali oni udział w 27 interwencjach związanych między innymi z usuwaniem połamanych drzew i konarów, które zalegały na drogach.

Śniegu będzie przybywać

Jak poinformował synoptyk tvmeteo.pl Daniel Kowalczyk, Polska jest pod wpływem niżu Niklas znad zachodniej Rosji, który z północy kontynentu sprowadza do naszego kraju chłodne i wilgotne powietrze. Warunki atmosferyczne sprzyjają tworzeniu się chmur, z których występują przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem.

- W nadchodzącym czasie w związku z kontynuacją napływu zimnych mas powietrza oraz prognozą przelotnych opadów śniegu spodziewać się możemy dalszego wzrostu pokrywy śnieżnej - przekazał synoptyk. Dodał, że z uwagi na utrzymywanie się ujemnej temperatury powietrza przez całą dobę, śnieg utrzyma się w wielu regionach kraju, zwłaszcza w jego wschodniej części, przez kilkanaście dni.

Autor: pś / Źródło: PAP, tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

Co najmniej dziesięć osób zginęło w pożarze apartamentowca w Walencji, we wschodniej Hiszpanii - poinformował burmistrz miasta. Według relacji świadków zdarzenia, strażacy ewakuowali chłopca uwięzionego na pierwszym piętrze. Redakcja Kontaktu 24 otrzymała informację, że budynek zamieszkiwali także Polacy.

Pożar wieżowca w Walencji, wzrosła liczba ofiar. Wśród ewakuowanych Polacy

Pożar wieżowca w Walencji, wzrosła liczba ofiar. Wśród ewakuowanych Polacy

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, El Pais, PAP, Kontakt 24

W jednej z miejscowości pod Olkuszem (woj. małopolskie) znaleziono w czwartek po południu ciało około 50-letniej osoby.

Tajemnicza śmierć pod Olkuszem. Znaleziono ciało

Tajemnicza śmierć pod Olkuszem. Znaleziono ciało

Źródło:
tvn24.pl

Chłopiec przechodził rano przez oznakowane przejście dla pieszych w Tychach, gdy wjechała w niego 39-latka za kierownicą forda. Był przytomny, w szpitalu stwierdzono uraz barku. Kierująca była trzeźwa. Informację i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

14-latek potrącony na przejściu dla pieszych

14-latek potrącony na przejściu dla pieszych

Źródło:
tvn24.pl

Do zderzenia tramwaju i samochodu osobowego doszło na skrzyżowaniu alei Solidarności z Jagiellońską. Nie ma osób poszkodowanych. Były utrudnienia w ruchu.

Zderzenie tramwaju z samochodem na Pradze Północ

Zderzenie tramwaju z samochodem na Pradze Północ

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Podczas rutynowej kontroli funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej wyszło na jaw, że jeden z policjantów z komendy w Puławach (Lubelskie) miał, będąc na służbie, 0,26 promila alkoholu w organizmie. Wspomagał dyżurnego, miał przy sobie broń. 

Policjant w "stanie po spożyciu alkoholu" i z bronią

Policjant w "stanie po spożyciu alkoholu" i z bronią

Źródło:
tvn24.pl

W środę w Ustce można było zaobserwować na niebie halo. To rzadkie zjawisko uchwycił na zdjęciach Reporter 24. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wokół słońca powstał świetlisty pierścień

Wokół słońca powstał świetlisty pierścień

Źródło:
tvnmeteo.pl

Podczas prac ziemnych na posesji w Skawinie w województwie małopolskim operator koparki natknął się na niewybuch z czasów II wojny światowej. Ewakuowano mieszkańców dwóch najbliższych bloków. To około 200 osób.

Bomba z czasów wojny w Skawinie. Ewakuowano 200 osób

Bomba z czasów wojny w Skawinie. Ewakuowano 200 osób

Źródło:
Kontakt 24

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym kierowca bmw w Rozalinie (Mazowieckie) wyprzedza lewym pasem na przejściu, mijając pieszych. Przez pasy przechodzili pan Kamil i jego córka. Do zdarzenia doszło przy jego posesji, gdzie ma zamontowaną kamerę. - To była bardzo niebezpieczna sytuacja - opisał.

Wyprzedzał, gdy na przejściu byli ojciec z córką. O krok od tragedii

Wyprzedzał, gdy na przejściu byli ojciec z córką. O krok od tragedii

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Pożar wybuchł w kamienicy przy ulicy Folwarcznej. Źródło ognia znajdowało się na poddaszu budynku. Nie było osób poszkodowanych. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Płomienie wychodziły na zewnątrz. Duży pożar w kamienicy na Pradze

Płomienie wychodziły na zewnątrz. Duży pożar w kamienicy na Pradze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Osoby stojące przed sklepem w miejscowości Białośliwie (woj. wielkopolskie) musiały uciekać przed autem, które wjechało na chodnik. - Jedna dziewczyna cudem uniknęła tragedii - mówi właściciel sklepu, który na Kontakt 24 przesłał film ze zdarzenia. Na szczęście, ostatecznie nikt nie ucierpiał.

Stali przy sklepie, nagle musieli uciekać przed autem. Nagranie

Stali przy sklepie, nagle musieli uciekać przed autem. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl, Kontakt 24

Prokuratura bada sprawę śmierci dwóch osób, których ciała znaleziono w niedzielę w Sosnowcu - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu prokurator Waldemar Łubniewski. Do zabójstwa przyznał się syn ofiar.

Dwa ciała w domu, syn ofiar przyznał się do zabicia rodziców

Dwa ciała w domu, syn ofiar przyznał się do zabicia rodziców

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Mężczyzna uzbrojony w nóż wtargnął do jednego ze szczecińskich sklepów. Jak poinformował nas internauta, prawdopodobnie chciał obrabować lokal. Nożownik został zatrzymany przez policjantów wezwanych na miejsce przez pracowników sklepu.

Mężczyzna z nożem w szczecińskim sklepie

Mężczyzna z nożem w szczecińskim sklepie

Źródło:
Kontakt24

Na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać, jak na jednym z gdańskich skrzyżowań kierowca łamie przepisy ruchu drogowego i przejeżdża na czerwonym świetle przez pasy dla pieszych. - Nie miał możliwości zobaczyć, czy ktoś przechodzi- podkreśla pan Michał, który zgłosił już sprawę na policję.

Pod prąd i na czerwonym świetle przez pasy. Niebezpieczna sytuacja na gdańskim skrzyżowaniu

Pod prąd i na czerwonym świetle przez pasy. Niebezpieczna sytuacja na gdańskim skrzyżowaniu

Źródło:
Kontakt24

Pożar składowiska odpadów w Przysiece Polskiej niedaleko Poznania wybuchł w sobotę. Nieopodal znajdują się budynki mieszkalne. Strażacy przelewają wodą pogorzelisko. Jak poinformowała burmistrzyni gminy Śmigiel Małgorzata Adamczak, sprawa powtarzających się pożarów została zgłoszona prokuraturze 2,5 roku temu.

Pożar i wystrzały na wysypisku pod Poznaniem. Nagranie

Pożar i wystrzały na wysypisku pod Poznaniem. Nagranie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt 24

W niedzielę rano w rzece Studnica (woj. pomorskie) znaleziono zwłoki mężczyzny. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Teraz, pod nadzorem prokuratora, badają okoliczności zdarzenia.

Ciało mężczyzny wyłowione ze Studnicy

Ciało mężczyzny wyłowione ze Studnicy

Źródło:
Kontakt24