Greckie niebo "zapłonęło". Pył saharyjski dotarł do Europy
Pył saharyjski napłynął nad południową Europę. Niebo nad Grecją zmieniło kolor, a w wyniku ograniczonej widzialności przekierowano część lotów. Zdjęcia tego niesamowitego zjawiska otrzymaliśmy na Kontakt 24.
W czwartek niebo nad Grecją przybrało żółtą i pomarańczową barwę. Stało się tak za sprawą silnego, suchego i gorącego wiatru Sirocco, który przynosi pył znad Sahary.
Jak poinformował portal tvnmeteo.pl, tumany piaszczystego pyłu napłynęły nad kontynentalną Grecję i greckie wyspy, turecki region egejski oraz inne obszary tego kraju.
Ograniczona widzialność
Gęstość pyłu była miejscami tak duża, że na obrazach satelitarnych nie dało się zauważyć powierzchni wschodniej części Morza Śródziemnego.
Zjawisko to widać szczególnie na zdjęciach, które na Kontakt 24 przesłały Agnieszka i Iwona. - Przysyłam Państwu zdjęcia, które przedstawiają piasek afrykański unoszący się w powietrzu - pisała Agnieszka, Reporterka 24 przebywająca na Krecie.
Sirocco spowodował również utrudnienia komunikacyjne na tej wyspie. Przedstawiciele miejscowych lotnisk poinformowali, że ze względu na ograniczoną widzialność przekierowano wiele lotów.
Autor: ao/aw / Źródło: tvnmeteo.pl
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Absurd budowalny na Ursynowie. W miejscu, gdzie niegdyś był parking, inwestor nowego osiedla mieszkaniowego zaplanował chodnik i trawnik. Napotkał jednak na problem w postaci porzuconego auta, które tkwi otoczone przekopaną ziemią, przygotowaną pod zasianie zieleńca. Zgodnie z przepisami straż miejska nie może usunąć takiego pojazdu.
Deweloper buduje chodnik i sieje trawnik. Na środku tkwi porzucone auto
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl, Kontakt24
W czwartkowy poranek w Koninie (Wielkopolskie), ale też pobliskich miejscowościach, słychać było trzy głośne huki. Jak poinformowała policja, miało to związek z przelotem samolotów sił sojuszniczych, "które przekraczały barierę dźwięku".
Słyszeli głośne huki w Koninie. "Szyby się trzęsły", "ściany domu poruszyły się"
Podczas rejsu promu Stena Ebba płynącego ze szwedzkiej Karlskrony do Gdyni, jeden z pasażerów źle się poczuł. Mimo udzielonej na miejscu pomocy, konieczna była ewakuacja do szpitala w Szwecji. Po pasażera na statek przyleciał śmigłowiec.
Płynęli ze Szwecji do Polski, na pokładzie promu lądował śmigłowiec. Konieczna była ewakuacja medyczna
- Źródło:
- Kontakt24
W miejscowości Żelistrzewo w woj. pomorskim w środę przed południem doszło do zderzenia busa z pociągiem. Ewakuowano 300 pasażerów pociągu. W wyniku zdarzenia ranny został kierujący busem. Mężczyzna trafił do szpitala.
Zderzenie pociągu z busem w Żelistrzewie. 300 osób ewakuowanych
- Źródło:
- TVN24, Kontakt24
Dwie osoby zostały zatrzymane podczas finałowego koncertu Festiwalu Warszawa Singera. Ochrona wyprowadziła je z sali po tym, jak oblały muzyków i scenę czerwoną substancją. Obie usłyszały zarzuty napaści na tle ksenofobii, rasizmu lub nietolerancji religijnej. Odpowiedzą także przed sądem za zniszczenie mienia.
Oblały artystę i scenę czerwoną farbą. Zarzuty za incydent podczas festiwalu
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
W piątek w Polsce pojawiały się burze, które miejscami powodowały zniszczenia. Pod Gnieznem zaobserwowano lej kondensacyjny, który mógł dotknąć ziemi. Szkody wiatrowe pojawiły się w mieście. To, jak gwałtowna była pogoda, opisywali mieszkańcy w rozmowie z reporterką TVN24.
"To jest nie do opisania, co się tutaj działo"
Samolot F-16 rozbił się podczas próby do Air Show w Radomiu. Do tragicznego wypadku, w którym zginął pilot, doszło w czwartek wieczorem. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała, że "podjęła już wstępne czynności procesowe".
Katastrofa F-16 przed Air Show w Radomiu
Katastrofa samolotu F-16 w Radomiu w czasie ćwiczeń do Air Show. Ostatnie sekundy lotu myśliwca i samo zdarzenie zostały uchwycone na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt24. W specjalnym wydaniu programu w TVN24 i TVN24+ eksperci wyjaśniali, co mogło się dziać tuż przed tragedią oraz co mogło być jej przyczyną.
Moment katastrofy myśliwca F-16 w Radomiu na nagraniu
Agresywny mężczyzna zaatakował dwie osoby na stacji metra Marymont. Jedną z nich uderzył w twarz, wobec drugiej kierował groźby. Wcześniej miał też uszkodzić żółty telefon alarmowy, znajdujący się na peronie. Został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty.
Policja szuka świadków tragicznego wypadku, do którego doszło w poniedziałek na drodze ekspresowej S7 w miejscowości Mierzawa (woj. świętokrzyskie). W wyniku zderzenia z koszącym pobocze ciągnikiem służby drogowej zginął kierowca i trzech pasażerów busa.