tvnpix
Karambol na A1

Gęsta mgła i wyłaniające się rozbite auta. Pierwsze minuty po karambolu

76 samochodów uczestniczyło w dwóch porannych karambolach niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Do obu wypadków doszło w tym samym miejscu, na dwóch nitkach autostrady A1. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie zarejestrowane niedługo po pierwszym zderzeniu. Na filmie widać gęstą mgłę i wyłaniające się z niej rozbite auta stojące na nitce w stronę Łodzi.

- Widoczność w tym miejscu była bardzo zła, prawie zerowa - mówił nam autor nagrania. - Na początku widziałem światła, później dopiero stojące samochody. W kierunku karambolu zmierzało ich jeszcze więcej - dodawał.

76 samochodów, kilkadziesiąt osób w szpitalu

Zaczęło się po godzinie 8 od zderzenia dwóch ciężarówek, które jechały w kierunku Łodzi.

Widoczność w tym miejscu była bardzo zła, prawie zerowa

autor nagrania

- Jedna wjechała w tył drugiej. Potem kolejne pojazdy zaczęły na siebie wpadać. Doszło do efektu domina - informowała po wypadku mł. insp. Joanna Kącka z łódzkiej policji. - Obszar prowadzonej akcji to teren długi na pół kilometra - dodał Maciej Dobrakowski ze straży pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Do kolejnego karambolu doszło po godz. 9 w tym samym miejscu, ale w kierunku Częstochowy.

W obu karambolach uczestniczyło 76 samochodów (46 w kierunku na Łódź, 30 w kierunku na Częstochowę). Do szpitali trafiły łącznie 32 osoby. Jak podaje portal tvn24.pl, ludzie byli zakleszczeni w pojazdach. Jeden z samochodów stanął w ogniu.

Po wypadkach autostrada była całkowicie zablokowana. Jak podał portal tvn24.pl, po godz. 17 udrożniono pas w stronę Częstochowy. Nadal zablokowana jest jezdnia w kierunku Łodzi, a policja kieruje samochody objazdami.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TVN24.PL

 

Autor: //tka Źródło: tvn24