tvnpix
Foka na plaży w Międzyzdrojach

Foka podbija serca tłumów. "Nie mogło jej zabraknąć na Festiwalu Gwiazd"

Pręży się i wygina, można by pomyśleć, że świadomie pozuje. Obecność podziwiających ją ludzi zupełnie jej nie peszy. Niezaprzeczalnie jest widowiskowa i nie mogło jej zabraknąć na plaży podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Nagranie gwiazdorki dostaliśmy na Kontakt 24.

Należy do podgatunku fok pospolitych, choć akurat o tej konkretnej foce naprawdę trudno powiedzieć, żeby była zwyczajna.

Nie bez powodu dostała na imię Celebrytka. Uwielbia wygrzewać się na plaży, nie boi się ludzi, a można odnieść nawet wrażenie, że ich zainteresowanie ją cieszy. Często zdaje się wręcz pozować do zdjęć. Praktycznie każdego dnia można ją spotkać gdzieś na plaży zachodniego wybrzeża kraju.

Prawdziwa Celebrytka

Nikogo nie zdziwiło, że foka pojawiła się w czasie trwającego w Międzyzdrojach Festiwalu Gwiazd. W piątek rano została zauważona na plaży przez pana Marka, który, podobnie jak rzesza innych ludzi, nagrał Celebrytkę.

- Leżała tak sobie na brzegu parę godzin, chyba cztery. Jak zaczęło się zbierać coraz więcej gapiów, ratownicy ustawili płotek wokół, żeby miała spokój - opisywał. - Kiedy wychodziliśmy z plaży około 14, to jeszcze była – zapewniał.

Celebrytka zazwyczaj wraca do wody wieczorem. - Tak codziennie od tygodnia w okolicach Międzyzdrojów. Śmialiśmy się, że pojawiła się tam wcześniej, żeby nie spóźnić się na Festiwal – powiedział Konrad Wrzecionkowski, lider Błękitnego Patrolu WWF na odcinku Świnoujście – Kołobrzeg. – Jeśli nie spłoszą jej ludzie lub dźwięki paralotni lub motorówki, bo tych się wyjątkowo boi – zaznaczył.

Ochroniarze z WWF-u

Pan Konrad i inni wolontariusze WWF są prawdziwymi ochroniarzami foczej gwiazdy. Codziennie otaczają ją opieką, rozstawiają ogrodzenie, żeby nikt jej nie niepokoił.

- Ludzie nie zdają sobie często sprawy z konsekwencji. Po pierwsze za spłoszenie foki może grozić bardzo wysoka grzywna, nawet pięć tysięcy złotych – ostrzegł. - Po drugie nie wolno zapominać, że to dzikie zwierzę. Może ugryźć, jeśli poczuje się zagrożone – uprzedził i dodał, że Celebrytka jest jednak wyjątkowym przypadkiem i sama garnie się do ludzi.

Czytaj także na portalu tvn24.pl

Autor: eŁKa//ec Źródło: TVN Pomorze

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Jest super!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.