tvnpix
Foto: MICHAL

Dziesięć amerykańskich wozów bojowych uszkodzonych pod Toruniem

Transport amerykańskiego sprzętu wojskowego przewożonego z Gdańska do Żagania zahaczył o wiatę dworca w Kowalewie Pomorskim. 10 wozów bojowych z 37 zostało uszkodzonych - poinformowała policja. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia spod Torunia.

Na nagraniu zarejestrowanym na peronie w nocy widać kilka leżących na torach elementów, które najprawdopodobniej zostały oderwane od pojazdów.

- Podczas przejazdu transportu wojskowego przez stację w Kowalewie Pomorskim doszło do zahaczenia ładunku o wiatę. Nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa obsługi pasażerów na peronie oraz utrudnień w ruchu pociągów - zapewnił Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

"Komisja ustala okoliczności"

Transport został zatrzymany na stacji kolejowej, specjalna komisja ustalała okoliczności incydentu. Jak zapewnił rzecznik, to standardowe działanie. - Zawsze w takich sytuacjach, gdy jest uszkodzenie ładunku czy infrastruktury podczas przejazdu pociągu, jest on zatrzymywany. Komisja złożona z przedstawicieli zainteresowanych stron ustala okoliczności zdarzenia - wyjaśnił Siemieniec.

Uszkodzony sprzęt, zarysowana wiata

- Policjanci sprawdzili stan trzeźwości maszynisty i wszystkich członków załogi. Byli oni trzeźwi. Na terenie dworca nikt nie doznał obrażeń - zapewnił oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu Jarosław Wiśniewski. Jak dodał, oprócz amerykańskich wozów, ucierpiała też dworcowa wiata, która została "zarysowana".

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: pk Źródło: tvn24.pl, PAP

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Albor
Albor

A co ma trzeźwość maszynisty do zajścia? Kozła ofiarnego szukają.
Dyspozytor stacji powinien wiedzieć, że skład jest ponadgabarytowy i nie mieści się w skrajni peronowej. Na kolei chyba też obowiązują jakieś przepisy...

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.