tvnpix
Jeleń na krakowskiej ulicy, Foto: kris_nh

"Dzień, środek miasta, a tu biegnie takie wielkie zwierzę". Jeleń w wielkim mieście

Jeleń biegnący ulicą napędził strachu krakowskim kierowcom. - Biegł tuż przed maską samochodu - opowiada pan Krzysztof, któremu udało się sfilmować zwierzę. Zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Reporter 24 i policja o jeleniu w Krakowie Autor: TVN24 | Źródło: Kontakt 24

Jeleń pojawił się w niedzielę po południu między osiedlami Piastów a Bohaterów Września. Pan Krzysztof, autor nagrania jechał od strony ulicy Kruszwickiej.

- Zwykle w tym miejscu skręcam w lewo, ale żona powiedziała, że coś zobaczyła, więc pojechałem dalej i zobaczyliśmy jelenia. Biegł wzdłuż torów tramwajowych, po czym przeskoczył przez barierki i wbiegł na jezdnię – relacjonuje mężczyzna.


Jak mówi, jeleń biegł tuż przed maską jego samochodu.

- W pewnym momencie pobiegł na czołowe z samochodami, które jechał z przeciwka, ale na szczęście kierowcy zdążyli się zatrzymać. Potem wbiegł na chodnik i pobiegł dalej między bloki - opisuje kierowca.

"Nietypowa sytuacja"

- Nigdy wcześniej czegoś takiego tu nie widziałem. Zarówno kierowcy, jak i piesi patrzyli z niedowierzaniem, bo to nietypowa sytuacja: biały dzień, środek miasta, a tu biegnie takie wielkie zwierzę - przyznaje autor nagrania.

Pan Krzysztof zadzwonił pod numer alarmowy, by zawiadomić o potencjalnym zagrożeniu dla kierowców. Okazało się, że takie zgłoszenie już wpłynęło.

Nie wiadomo, czy jeleń wyrządził jakieś szkody podczas swojej wycieczki do miasta.

Czytaj też tvn24.pl

Autor: est/wini/gp Źródło: TVN24/Kontakt 24