Duży pożar w Gdyni. Po włączeniu alarmu w szkole ewakuowano około 700 osób

Materiał użytkownika

Pożar hali sportowej przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni. Kłęby czarnego dymu widać z kilku kilometrów. - Zapaliła się pianka przy dachu remontowanej hali sportowej - informuje rzecznik straży pożarnej. Po włączeniu alarmu ze szkoły ewakuowało się 700 osób. Policjanci pod nadzorem prokuratora będą ustalać przyczyny pożaru. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar w Gdyni

Pożar w hali sportowej w szkole morskiej w Gdyni wybuchł około godziny 12.30. Kłęby czarnego dymu widać z kilku kilometrów.

Czytaj też na tvn24.pl

- Zapaliła się pianka przy dachu remontowanej hali sportowej, na miejscu obecnie jest sześć zastępów straży pożarnej. Wszyscy się ewakuowali, nie mam informacji o osobach poszkodowanych - powiedział tvn24.pl, przed godziną 13 oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Gdyni, kpt. Paweł Przybyłowicz.

Ogień dogaszony

- Sytuacja pożarowa jest już opanowana, chociaż w dalszym ciągu podajemy środki gaśnicze przy użyciu drabin i podnośników w celu ochłodzenia konstrukcji oraz dogaszenia jeszcze niewielkich zarzewi ognia. Konstrukcja dachu uległa zawaleniu pod wpływem bodźca termicznego oraz przepalenia się innych elementów - przekazał po godzinie 13.40 rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Gdyni.

- Mogę potwierdzić, że wszyscy pracownicy z tej budowy się ewakuowali oraz bardzo profesjonalnie zareagowali nauczyciele z pobliskiej szkoły, którzy ewakuowali uczniów - dodał strażak.

- Panujące dziś w Gdyni warunki pogodowe, silny wiatr, sprawiły, że dym z pożaru szybko rozproszył się naturalnie. Na chwilę obecną nie stwarza zagrożenia dla mieszkańców - poinformował po godzinie 15 Robert Ronduda, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Gdyni.

Dogaszanie pożaru trwało do późnego popołudnia.

Policyjne dochodzenie

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdyni Jolanta Grunert powiedziała, że funkcjonariusze otrzymali ok. godz. 12.30 zgłoszenie o pożarze, do którego doszło na terenie budowli hali sportowej przy Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych przy ul. Morskiej w Gdyni.

- Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego, technik kryminalistyki i grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia na czas akcji gaśniczej. Funkcjonariusze ustalili, że po włączeniu alarmu w szkole ewakuowano około 700 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało - dodała Grunert.

Policjanci pod nadzorem prokuratora będą ustalać przyczyny pożaru.

Pożar technikum w Gdyni

Autor: pk/gp / Źródło: TVN24.pl, PAP, Kontakt 24

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W sobotę około południa ze stawu w parku Szczęśliwickim na Ochocie wyłowiono ciało kobiety. Na miejscu pracuje prokurator.

Zwłoki kobiety wyłowione z parkowego stawu

Zwłoki kobiety wyłowione z parkowego stawu

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Trzy samochody ciężarowe doszczętnie spłonęły na parkingu stacji benzynowej w Świebodzicach (woj. dolnośląskie). Z żywiołem walczyło siedem zastępów, akcja gaśnicza trwała blisko pięć godzin. Informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pożar ciężarówek obok stacji benzynowej. Kilkugodzinna akcja strażaków

Pożar ciężarówek obok stacji benzynowej. Kilkugodzinna akcja strażaków

Źródło:
Kontakt24, tvn24.pl

Chirurg z Rzeszowa poprosił kolegę o zrobienie pamiątkowego zdjęcia ze studentami na sali operacyjnej. Fotografia została opublikowana w internecie. Jednak oprócz medyków widać na niej rozebraną, przygotowaną do zabiegu pacjentkę. Szpital tłumaczy, że publikacja zdjęcia w takiej formie to przypadek. Powołana komisja jako karę zaleciła "rozmowę pouczającą", jednak jeśli sprawą zainteresuje się Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej przy Naczelnej Izbie Lekarskiej, konsekwencje mogą być poważniejsze.

Lekarz opublikował zdjęcie z nagą pacjentką w tle. Kara może być surowa albo znikoma

Lekarz opublikował zdjęcie z nagą pacjentką w tle. Kara może być surowa albo znikoma

Źródło:
tvn24.pl

Na Targówku zderzyły się dwa samochody osobowe. Oba są mocno zniszczone. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. Na miejscu pracował pies tropiący.

"Nie wyrobili się na zakręcie". Zderzenie na Targówku

"Nie wyrobili się na zakręcie". Zderzenie na Targówku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Bydgoszczy zauważył na parapecie swojego okna pustułkę. Nagranie, na którym widać młodego osobnika, przesłał na Kontakt 24. - W tej fazie wciąż jest jeszcze karmiona przez rodziców, ale za kilka tygodni się usamodzielni - powiedział ornitolog Przemysław Chylarecki.

"Pierwszy raz widziałem takiego ptaka, na dodatek siedzącego na oknie". Nagranie z Bydgoszczy

"Pierwszy raz widziałem takiego ptaka, na dodatek siedzącego na oknie". Nagranie z Bydgoszczy

Źródło:
Kontakt 24

Zaczął się sezon na obłoki srebrzyste. Lśniące chmury, najwyższe spośród wszystkich, jakie da się zobaczyć z powierzchni naszej planety, dostrzegł nocą z wtorku na środę Reporter 24 w Suwałkach.

Niebo w Suwałkach zalśniło

Niebo w Suwałkach zalśniło

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

We wtorek rejonie stacji Warszawa Grochów została uszkodzona sieć trakcyjna. Usterkę udało się naprawić, ale przez wiele godzin utrudnienia dawały się we znaki pasażerom w Warszawie. Opóźnienia dotyczyły przede wszystkim pociągów zaczynających bieg na stacji Warszawa Wschodnia i sięgały 90 minut.

Problemy na kolei w Warszawie. Opóźnienia sięgały 90 minut

Problemy na kolei w Warszawie. Opóźnienia sięgały 90 minut

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Nawet pięć godzin może potrwać usuwanie skutków wypadku, do którego doszło na autostradzie A2 pod Koninem. Ruch zablokował samochód ciężarowy, który przewrócił się na bok. Doszło też do wycieku paliwa.

Przewrócona ciężarówka sparaliżowała ruch na A2

Przewrócona ciężarówka sparaliżowała ruch na A2

Źródło:
TVN24, Kontakt24

Bezmyślne zachowanie jednego z kierowców na A2 mogło się zakończyć tragedią. Przed jadące lewym pasem bmw wjechał kierowca volvo i zatrzymał auto. Inni uczestnicy ruchu ratowali się ucieczką na pas rozdzielający jezdnie. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zatrzymał samochód na lewym pasie autostrady

Zatrzymał samochód na lewym pasie autostrady

Źródło:
Kontakt 24

W niedzielę, 2 czerwca, na Ursynowie kierowca toyoty potrącił 52-letnią rowerzystkę. Kobieta jechała przez ulicę przejazdem dla rowerów. Została zabrana do szpitala. W sprawie czynności prowadzi policja. Film ze zdarzenia dostaliśmy na Kontakt 24.

Potrącił rowerzystkę. "Wystarczyło, żeby zwolnił". Nagranie

Potrącił rowerzystkę. "Wystarczyło, żeby zwolnił". Nagranie

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Policjanci działali na miejscu wybuchu w Konstancinie-Jeziornie. Zniszczony jest bankomat. Na ten moment nikogo nie zatrzymano.

Wybuch w Konstancinie i zniszczony bankomat. Policja szuka "sprawcy" lub "sprawców"

Wybuch w Konstancinie i zniszczony bankomat. Policja szuka "sprawcy" lub "sprawców"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Pijany pacjent zaatakował nożem ratownika medycznego w Szpitalu Wojskowym w Szczecinie. Raniony jest pod opieką lekarzy. W chwili zdarzenia 63-latek miał trzy promile alkoholu. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ratownika oraz czynnej napaści i gróźb karalnych wobec pielęgniarek. Grozi mu dożywocie.

Pacjent zaatakował nożem ratownika medycznego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Pacjent zaatakował nożem ratownika medycznego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Strażacy musieli użyć urządzenia hydraulicznego, by wydostać kierowcę samochodu, który wbił się w latarnię w okolicy Mostu Kotlarskiego w Krakowie. Mężczyzna ma obrażenia nóg.

Wbił się w latarnię, strażacy musieli z wraku wycinać kierowcę

Wbił się w latarnię, strażacy musieli z wraku wycinać kierowcę

Źródło:
Kontakt 24 / tvn24.pl

Policja zatrzymała dwie osoby podejrzewane o zaatakowanie nożem mężczyzny w jednym z lokali nad Odrą w Szczecinie.

Ciosy nożem w lokalu nad Odrą. Dwie osoby zatrzymane

Ciosy nożem w lokalu nad Odrą. Dwie osoby zatrzymane

Źródło:
Kontakt 24