Drzewo upadło na samochody w pobliżu hotelu

Materiał użytkownika

Interwencje strażaków w związku z silnym wiatrem. W Ustce (Pomorskie) drzewo upadło na dwa samochody stojące na parkingu przy jednym z hoteli. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W czwartek w Polsce silnie wieje. Po południu prędkość wiatru zaczęła wzrastać - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj również na tvnmeteo.pl

Wśród zjawisk, przed którymi ostrzegają synoptycy, jest też gołoledź oraz intensywne opady deszczu.

Jak poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, do godziny 12 strażacy odnotowali w całym kraju 202 zgłoszenia dotyczące usuwania skutków zjawisk atmosferycznych. Najwięcej takich zgłoszeń zanotowano w województwach: pomorskim - 30, mazowieckim - 24, kujawsko-pomorskim - 23, warmińsko-mazurskim - 21, lubelskim - 15 i zachodniopomorskim - 14.

Sosna runęła na samochody

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagranie przedstawiające akcję straży pożarnej, która usuwała skutki silnego wiatru w Ustce.

Jak potwierdził nam młodszy kapitan Piotr Basarb, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, przed godziną 10 straż otrzymała zgłoszenie, że "w okolicy jednego z hoteli przy ulicy Wczasowej w Ustce na skutek silnego wiatru sosna spadła na parking, na którym znajdowały się dwa samochody osobowe".

- W akcji brał udział jeden zastęp straży. Strażacy usunęli powaloną sosnę z samochodów. Zabezpieczyli też drzewo, aby nie stwarzało zagrożenia. Nie ma osób poszkodowanych - poinformował.

Strażak dodał, że że w ciągu ostatniej doby w całym powiecie słupskim odebrano trzy zgłoszenia w związku ze skutkami gwałtownej pogody. - Praca strażaków polegała głównie na usuwaniu gałęzi - powiedział strażak.

"Straż pożarna apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, w tym podczas poruszania się na drogach oraz w drodze do szkoły, pracy lub w czasie podróży" - przekazała PSP. Dodano, by w przypadku zauważenia niebezpiecznych sytuacji dzwonić na numer alarmowy 998 lub 112.

Autor: ps,ek/dd / Źródło: PAP, Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

W Gorzowie Wielkopolskim spłonęły dach i poddasze Akademii im. Jakuba z Paradyża. Ogień rozprzestrzenił się na pobliski budynek, a także piętro niżej. Strażakom udało się opanować żywioł po kilku godzinach akcji, a dogaszanie może potrwać nawet do sobotniego poranka. Nieznane są przyczyny wybuchu pożaru. Prezydent miasta Jacek Wójcicki mówi o "przepotężnej skali zniszczeń" i apeluje do rządu o pomoc.

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Spłonął historyczny budynek. "Skala zniszczeń przepotężna"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, kontakt 24

Nie znaleziono obiektu latającego, który miał spaść w środę w okolicy Gorzyczek (woj. śląskie). Osoba zgłaszająca widziała lecącą nisko awionetkę, a potem dym. Z kolei Polska Agencja Żeglugi Powietrznej odebrała z tej samej okolicy sygnał alarmowy niewiadomego pochodzenia. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Dym, sygnał alarmowy i nocne poszukiwania awionetki. Nic nie znaleźli

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl/ Kontakt24

Wielka Brytania zmaga się z silnym wiatrem i ulewami. Dochodzi do gwałtownych powodzi. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Anglii, gdzie ewakuowano część osób z kompleksu domków letniskowych i pola kempingowego. Jedna osoba z objawami hipotermii trafiła do szpitala. Zalane są niektóre drogi, wystąpiły utrudnienia na kolei.

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Wichury i powodzie w Anglii. Setki osób ewakuowano

Źródło:
The Independent, BBC, Reuters, Kontakt 24

We wtorek w godzinach porannych samochód ciężarowy wypadł z drogi pomiędzy miejscowościami Mielenko Drawskie a Dzikowo (Zachodniopomorskie). Przewożony w naczepie ładunek wysypał się na jezdnię, zablokował przejazd. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Samochód ciężarowy przewrócił się, rozsypany ładunek zablokował drogę

Po kilkugodzinnej akcji strażacy opanowali pożar hali magazynowej przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. - Doszło do pożaru w przestrzeni, gdzie magazynowane były hulajnogi elektryczne - przekazał kpt. Rafał Gruszka z Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Gęsty dym zaalarmował mieszkańców Katowic

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24, PAP

Ptak zaplątał się w siatkę balkonową w Kielcach. Aby oswobodzić go z pułapki, konieczna była interwencja strażaków. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Ptak uwięziony w siatce balkonowej. Uratowali go strażacy

Źródło:
Kontakt 24

81-letni kierowca zasłabł za kierownicą na drodze krajowej nr 21 na wysokości Zimowisk (woj. pomorskie), zjechał na przeciwległy pas i uderzył w inne auto. Na czas pracy policji wprowadzono ruch wahadłowy. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

81-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą

Źródło:
tvn24.pl

W Gnieźnie pijany kierowca zamiast objechać rondo dookoła, wjechał na jego środek. Auto utknęło na zielonej wyspie. - 64-latek twierdził, że się zamyślił - przekazuje oficer prasowa gnieźnieńskiej policji.

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Zatrzymał się na środku ronda. Twierdzi, że się zamyślił

Źródło:
TVN24.pl