Cyberoszustwo metodą "na YouTube"
Internetowi przestępcy ponownie atakują. Tym razem usiłują wyłudzić dane dotyczące kart płatniczych, wykorzystując stronę o adresie łudząco podobnym do popularnego serwisu YouTube.
O niecnym procederze poinformował Reporter 24 Mariusz_Cholewski.
Czy Reporter 24 rzeczywiście został przekierowany z właściwego adresu serwisu nie wiemy, ale wystarczy drobna nieuwaga przy jego wpisywaniu w wyszukiwarce, by trafić na stronę kuszącą wygraną, pod warunkiem udostępnienia danych dotyczących karty płatniczej. Jej adres to po prostu youtub.com, bez "e" na końcu nazwy serwisu.
Na forum portalu YouTube, rozgorzała dyskusja. Użytkowicy ostrzegają przed wchodzeniem na stronę oszusta.
Jeden z internautów wyjaśnia, iż pod adresem com-prizes.com zarejestrował subdomenę z przedrostkiem youtube, nie mającą nic wspólnego z popularnym portalem.
Ostrzegaliśmy Was już o phishingu i kradzieży haseł w bankach UPC oraz BZWBK, czy wyłudzania kodów do telefonów pre-paid.
Autor: kc//ŁUD
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Polacy utknęli w Karlskronie po usterce promu Stena Line. Jednostka od środy stoi zacumowana w porcie i nie wiadomo, kiedy będzie mogła wypłynąć. Przewoźnik informuje o dużych opóźnieniach i konieczności kierowania części rejsów do portów alternatywnych.
Usterka promu w Karlskronie. Statek utknął w porcie, pasażerowie także
- Źródło:
- TVN24, Kontakt24
Na Kontakt24 otrzymaliśmy zdjęcia remontowanej jezdni w miejscowości Strzepcz na Pomorzu, z której wystają słupy energetyczne. Gmina zapewnia, że to jeszcze nie koniec inwestycji. - Słupy energetyczne kolidujące z przebiegiem drogi zostaną usunięte - zapewnia Beata Noculak, zastępca wójta gminy Linia.
Policjanci z województwa podlaskiego sprawdzali w sobotę balony meteorologiczne i pakunki odnalezione w kilku powiatach regionu. W przesyłkach znajdowało się ponad 13 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Tysiące papierosów w pakunkach przyczepionych do balonów. Policja podsumowuje ustalenia
Do tragicznego pożaru doszło w sobotę na Ursynowie. W budynku strzelnicy wybuchł pożar. Ogień przedostał się na zaparkowanego obok busa. Cztery osoby nie żyją, dwie zostały ranne.
W budynku wybuchł pożar, od niego zapalił się bus. Cztery osoby nie żyją
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl, Kontakt 24
Zaczęło się od obywatelskiego zgłoszenia o złych warunkach, w jakich miały przebywać zwierzęta, a skończyło na wykryciu bezprawnego zajęcia gruntu. Straż miejska i policja interweniowały na jednej z działek na Targówku. Choć kontrole nie wykazały zaniedbań wobec zwierząt, ich właściciel ma teraz problem - okazało się, że teren, który zajął, nie należy do niego, a do Polskich Kolei Państwowych.
Zajął bezprawnie działkę. Ściągnął na siebie problemy bałaganem i zwierzętami
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
