Ciężarówka utknęła pod kolejowym szlabanem. "Trzeba reagować, bo może dojść do tragedii"

Do zdarzenia doszło w Lipcach Reymontowskich

Na strzeżonym przejeździe kolejowym w Lipcach Reymontowskich (Łódzkie) ciężarówka zatrzymała się pod opadającym szlabanem. - Pierwszy pociąg wyraźnie zwolnił, a drugi, towarowy, nawet na chwilę się zatrzymał - opowiadał autor nagrania. Służby poinformowały, że okoliczności zdarzenia trzeba będzie wyjaśnić. Podkreśliły jednocześnie, że w podobnych sytuacjach trzeba jak najszybciej ostrzegać pracowników kolei. Nagranie ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ciężarówka na przejeździe przy zamkniętych szlabanach w Lipcach Reymontowskich

Pan Maciej - autor nagrania - wyjaśnił, że sytuacja miała miejsce we wtorek, około godziny 9:50 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Lipcach Reymontowskich. - Podjechałem do kolejki aut jako trzeci i ciężarówka z opartym o nią szlabanem już stała wtedy po drugiej stronie przejazdu. Z tego, co udało mi się zaobserwować, kabina samochodu był pusta, a kierowca chodził w pobliżu, czyli nie zdecydował się na próbę wycofania - opisywał.

Czytaj więcej na tvn24.pl

- Pierwszy pociąg wyraźnie zwolnił, a drugi, towarowy, nawet na chwilę się zatrzymał. Później, gdy oba już przejechały, szlabany się otworzyły i mogliśmy przejechać, ale mijając ciężarówkę widziałem ten szlaban cały czas oparty - opowiadał Reporter 24.

Przekazał, że nie wie, co stało się dalej, ale kiedy godzinę później przejeżdżał tą samą trasą, ciężarówki już nie było. - Na szczęście nie doszło do zderzenia - podkreślił.

Kolejarze przypominają o żółtych naklejkach

Rafał Wielgusiak z biura prasowego PKP PLK przekazał, że do zdarzenia mogło dojść z powodu awarii samochodu ciężarowego.

- Jeżeli pojazd zatrzyma się w miejscu niebezpiecznym, trzeba jak najszybciej przekazać informację o tym przedstawicielom kolei. Numery alarmowe umieszczone są na żółtych naklejkach, które od 2018 roku znajdują się na każdym przejeździe kolejowym w Polsce - mówił Wielgusiak.

Podkreślił, że sprawne przekazanie informacji o niebezpieczeństwie na przejeździe może zapobiec tragedii.

- Na każdej żółtej naklejce są też informacje dotyczące przejazdu kolejowego: jego numer i nazwa miejscowości. Dzięki temu, informacja może być przekazana bardzo sprawnie. Jeżeli jest taka konieczność, ruch kolejowy zostanie wstrzymany - zapewnił.

Autor: est,bż/tam / Źródło: tvn24.pl, Kontakt 24

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

Do zderzenia tramwaju i samochodu osobowego doszło na skrzyżowaniu alei Solidarności z Jagiellońską. Nie ma osób poszkodowanych. Były utrudnienia w ruchu.

Zderzenie tramwaju z samochodem na Pradze Północ

Zderzenie tramwaju z samochodem na Pradze Północ

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Podczas rutynowej kontroli funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej wyszło na jaw, że jeden z policjantów z komendy w Puławach (Lubelskie) miał, będąc na służbie, 0,26 promila alkoholu w organizmie. Wspomagał dyżurnego, miał przy sobie broń. 

Policjant w "stanie po spożyciu alkoholu" i z bronią

Policjant w "stanie po spożyciu alkoholu" i z bronią

Źródło:
tvn24.pl

W środę w Ustce można było zaobserwować na niebie halo. To rzadkie zjawisko uchwycił na zdjęciach Reporter 24. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wokół słońca powstał świetlisty pierścień

Wokół słońca powstał świetlisty pierścień

Źródło:
tvnmeteo.pl

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia łaciatego dzika, który spacerował około godziny 19.30 w okolicach Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce. Pani Marta, autorka zdjęć, zaznaczyła, że była zaskoczona jego umaszczeniem.

Łaciaty dzik na Białołęce. "Był taki piękny, spacerował samotnie"

Łaciaty dzik na Białołęce. "Był taki piękny, spacerował samotnie"

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Podczas prac ziemnych na posesji w Skawinie w województwie małopolskim operator koparki natknął się na niewybuch z czasów II wojny światowej. Ewakuowano mieszkańców dwóch najbliższych bloków. To około 200 osób.

Bomba z czasów wojny w Skawinie. Ewakuowano 200 osób

Bomba z czasów wojny w Skawinie. Ewakuowano 200 osób

Źródło:
Kontakt 24

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym kierowca bmw w Rozalinie (Mazowieckie) wyprzedza lewym pasem na przejściu, mijając pieszych. Przez pasy przechodzili pan Kamil i jego córka. Do zdarzenia doszło przy jego posesji, gdzie ma zamontowaną kamerę. - To była bardzo niebezpieczna sytuacja - opisał.

Wyprzedzał, gdy na przejściu byli ojciec z córką. O krok od tragedii

Wyprzedzał, gdy na przejściu byli ojciec z córką. O krok od tragedii

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Pożar wybuchł w kamienicy przy ulicy Folwarcznej. Źródło ognia znajdowało się na poddaszu budynku. Nie było osób poszkodowanych. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Płomienie wychodziły na zewnątrz. Duży pożar w kamienicy na Pradze

Płomienie wychodziły na zewnątrz. Duży pożar w kamienicy na Pradze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Osoby stojące przed sklepem w miejscowości Białośliwie (woj. wielkopolskie) musiały uciekać przed autem, które wjechało na chodnik. - Jedna dziewczyna cudem uniknęła tragedii - mówi właściciel sklepu, który na Kontakt 24 przesłał film ze zdarzenia. Na szczęście, ostatecznie nikt nie ucierpiał.

Stali przy sklepie, nagle musieli uciekać przed autem. Nagranie

Stali przy sklepie, nagle musieli uciekać przed autem. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl, Kontakt 24

Prokuratura bada sprawę śmierci dwóch osób, których ciała znaleziono w niedzielę w Sosnowcu - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu prokurator Waldemar Łubniewski. Do zabójstwa przyznał się syn ofiar.

Dwa ciała w domu, syn ofiar przyznał się do zabicia rodziców

Dwa ciała w domu, syn ofiar przyznał się do zabicia rodziców

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

Mężczyzna uzbrojony w nóż wtargnął do jednego ze szczecińskich sklepów. Jak poinformował nas internauta, prawdopodobnie chciał obrabować lokal. Nożownik został zatrzymany przez policjantów wezwanych na miejsce przez pracowników sklepu.

Mężczyzna z nożem w szczecińskim sklepie

Mężczyzna z nożem w szczecińskim sklepie

Źródło:
Kontakt24

Na nagraniu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać, jak na jednym z gdańskich skrzyżowań kierowca łamie przepisy ruchu drogowego i przejeżdża na czerwonym świetle przez pasy dla pieszych. - Nie miał możliwości zobaczyć, czy ktoś przechodzi- podkreśla pan Michał, który zgłosił już sprawę na policję.

Pod prąd i na czerwonym świetle przez pasy. Niebezpieczna sytuacja na gdańskim skrzyżowaniu

Pod prąd i na czerwonym świetle przez pasy. Niebezpieczna sytuacja na gdańskim skrzyżowaniu

Źródło:
Kontakt24

Pożar składowiska odpadów w Przysiece Polskiej niedaleko Poznania wybuchł w sobotę. Nieopodal znajdują się budynki mieszkalne. Strażacy przelewają wodą pogorzelisko. Jak poinformowała burmistrzyni gminy Śmigiel Małgorzata Adamczak, sprawa powtarzających się pożarów została zgłoszona prokuraturze 2,5 roku temu.

Pożar i wystrzały na wysypisku pod Poznaniem. Nagranie

Pożar i wystrzały na wysypisku pod Poznaniem. Nagranie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt 24

W niedzielę rano w rzece Studnica (woj. pomorskie) znaleziono zwłoki mężczyzny. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Teraz, pod nadzorem prokuratora, badają okoliczności zdarzenia.

Ciało mężczyzny wyłowione ze Studnicy

Ciało mężczyzny wyłowione ze Studnicy

Źródło:
Kontakt24

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z warszawskiego Ursusa, na którym kamera samochodowa czytelnika zarejestrowała wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przez innego kierowcę. Wideo trafiło do policji.

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. "Stworzył  zagrożenie dla zdrowia i życia potencjalnych przechodniów"

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. "Stworzył zagrożenie dla zdrowia i życia potencjalnych przechodniów"

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl