tvnpix

Chłopcy chcieli zabrać hulajnogę jego syna. Strażak "wciągnął ich siłą do samochodu"

35-letni mężczyzna z Bydgoszczy miał siłą wciągnąć do samochodu dwoje dzieci i pobić jedno z nich - twierdzi policja. Miało do tego dojść w Bydgoszczy, gdy chłopcy próbowali zabrać hulajnogę jego synowi. Dzieciom udało się uciec z auta, a mężczyzna usłyszał zarzuty. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w zeszłą środę w Bydgoszczy.

- Doszło do sytuacji, podczas której 35-letni mężczyzna siłą wciągnął do samochodu dwoje nieletnich z Białorusi, w wieku 8 i 10 lat. Z naszych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło, kiedy chłopcy odebrali lub próbowali odebrać hulajnogę synowi tego mężczyzny - przekazał komisarz Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Dodał, że dzieciom udało wydostać się z auta, przy czym jedno z nich miało "obrażenia ciała na skutek użycia wobec niego przemocy przez 35-latka".

Jest strażakiem, został zawieszony w czynnościach

Mężczyzna został zatrzymany. - Postawiono mu trzy zarzuty: pozbawienia wolności, naruszenia nietykalności cielesnej oraz uszkodzenia ciała. Z tego, co udało mi się ustalić wynika, że mężczyzna otrzymał dozór prokuratorski. Natomiast nie było to planowane porwanie - przekazał policjant.

Jak się okazało, 35-latek jest strażakiem w jednostce w Bydgoszczy. Potwierdził to starszy kapitan Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy i dodał, że kiedy komendant otrzymał tę informację od policji, natychmiast zawiesił funkcjonariusza w czynnościach na okres trzech miesięcy.

Czytaj również na tvn24.pl

Autor: est, MAK//rzw Źródło: Kontakt 24, TVN24