Majowych anomalii pogodowych ciąg dalszy. Po dość silnych opadach śniegu i rekordowo niskich temperaturach przyszedł czas na burze gradowe, które przeszły dziś po południu w niektórych rejonach Polski północnej i zachodniej. Grad padał między innymi w Międzychodzie (woj. wielkopolskie) oraz okolicach Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie).
Internauci przesyłają do nas zdjęcia tego, co zobaczyli po południu za oknem.
Tegoroczna zima w maju zaskoczyła wszystkich - nawet synoptyków. Dziś w kraju padł nowy majowy rekord zimna: termometry w Toruniu pokazały minus 7,1. To mniej niż jak dotąd najniższa majowa temperatura, minus 6,3 stopnia, zanotowana w 1953 roku w Lęborku.
Będzie cieplej
Od czwartku będzie trochę cieplej - od 8 stopni na Podkarpaciu do 14 stopni na Pomorzu Zachodnim. Będzie za to więcej deszczu. W piątek od 13 stopni na Podkarpaciu do 19 stopni na Pomorzu Zachodnim.
Autor: ja//ŁUD
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Pogoda. W nocy i w niedzielę nad ranem w części kraju padał śnieg. Na Kontakt24 otrzymaliśmy nagranie opadów z województwa warmińsko-mazurskiego. Według naszej synoptyk w ciągu dnia mogą nas czekać także inne zimowe opady.
W nocy padał śnieg. W niedzielę miejscami może pojawić się krupa śnieżna
Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca skutera, który doprowadził do zderzenia z Mazdą. Po kolizji kierowca oddalił się. Informację o zdarzeniu w Rowach (Pomorskie) otrzymaliśmy na Kontakt24.
Zderzył się z samochodem i odjechał. Kierowca skutera był pijany
- Źródło:
- Kontakt24
Mężczyzna ma poparzoną twarz, a kobieta 50 procent ciała. W kamperze w Łebie (Pomorskie) doszło do wybuchu instalacji gazowej służącej do ogrzewania. Na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W czwartek rano w warszawskim Wawrze doszło do pożaru autobusu miejskiego. Ogień pojawił się w komorze silnika. Nie ma osób poszkodowanych, ale są utrudnienia w ruchu.
Dostaną ekwiwalenty za niewykorzystane urlopy oraz należne odprawy. Nie mogą jednak liczyć na rozwiązanie umów o pracę z okresem wypowiedzenia i otrzymanie w związku z tym trzykrotności pensji. Taki kompromis zawarł dyrektor huty szkła w Białymstoku z pracowniami, którzy nie chcą przenosić się do Pieńska na Dolnym Śląsku. Prezes zobowiązał się wypłacić świadczenia do 10 maja. Związki zawodowe będą pilnować, żeby rzeczywiście to nastąpiło.
Huta przenosi się na drugi koniec Polski. Jest porozumienie z tymi, którzy zostają
Kobieta i mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszystko przez małżeńską kłótnię, do której doszło w Toruniu w zakładzie usługowym. Na miejscu interweniowała policja. Informację otrzymaliśmy od Czytelnika na Kontakt24.
Kłótnia małżeńska w zakładzie usługowym. Mąż i żona w szpitalu
- Źródło:
- tvn24, Kontakt24
