tvnpix
Bóbr kąpał się w Bałtyku

Bóbr na plaży w Gdańsku. "Chwilę się wygrzewał, po czym płynął dalej brzegiem morza"

Choć Bałtyk jest jeszcze bardzo chłodny i ostatnio miał zaledwie 8 st. C, na polskim wybrzeżu pojawił się śmiałek, który nie boi się kąpieli w lodowatej wodzie. Odważnego bobra zaobserwowała w sobotę podczas spaceru Paulina, która wysłała zdjęcia na Kontakt 24.

Reporterka 24 spotkała bobra na plaży na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Jak relacjonuje, pojawił się na brzegu zaledwie trzy metry od niej i jej towarzysza. - Wychodził na plażę, chwilę się wygrzewał, po czym płynął dalej brzegiem morza - wspomina Paulina.

"Morskie bobry" także w Międzyzdrojach

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich dniach. W piątek bobra widziano także w okolicach Międzyzdrojów oraz w pobliżu Łeby.

- W piątek o godzinie 5 rano na plaży w Międzyzdrojach spotkałam bobra kąpiącego się w morzu. Myślałam, że w życiu już nic mnie nie zdziwi. Do dziś dnia myślałam, że jest to zwierzę wybitnie słodkowodne - relacjonuje Alicjawr28.

Zwolennik rzek

Jak podaje tvnmeteo.pl, bobry najczęściej żyją przy rzekach i żerują zwykle w pasie 20 metrów od brzegu. Jednak zazwyczaj podczas nocnych aktywności ruszają na badanie sąsiednich terenów. W ciągu nocy potrafią przepłynąć około 20 kilometrów. Dalsze podróże są typowe dla młodych bobrów wyruszających na poszukiwanie nowego stanowiska i partnera. Zwierzęta są wtedy w stanie przebyć nawet kilkaset kilometrów.

Zobacz też na portalu TVN Meteo

Autor: zupi,ak//map Źródło: tvnmeteo.pl

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Smutne jest to, ze pewnie grozi mu śmierć i ukrywał się przed odstrzalem, który został ogłoszony na Pomorzu jakiś czas temu. :>

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.