Biuro podróży OK Services Travel złożyło wniosek o niewypłacalności

biuro-art

Biuro OK Services Travel z Bielska-Białej złożyło wniosek o niewypłacalności - poinformował w środę po południu Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Wcześniej z właścicielami biura nie można było się skontaktować, a ich siedziba była zamknięta. Firma z dnia na dzień odwołała zaplanowane na środę wszystkie wyjazdy i poprosiła turystów o niestawianie się w miejscach zbiórek. Pierwsze sygnały o anulowanych wycieczkach do Bułgarii, Chorwacji oraz na Wyspę Korfu dostaliśmy na Kontakt 24 od klientów oraz współpracowników biura.

okservices

"Pani, która jest właścicielką biura, złożyła w Urzędzie Marszałkowskim informację o częściowej niewypłacalności co oznacza, że będziemy musieli wspólnie sprowadzać turystów, którzy wypoczywają w trzech różnych krajach. Są to turyści, którzy wybrali się na wczasy autokarami"- mówiła w rozmowie z reporterem TVN24 Aleksandra Marzyńska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Dodała, że jest to grupa około 700-750 osób. "O turystach, którzy jeszcze nie wyjechali wiemy tylko że jest to spora grupa. Najważniejsze, by turyści przebywający za granicą mieli zapewniony bezpieczny powrót" - mówiła Marzyńska. Zapewniła jednocześnie, że Urząd Marszałkowski nie miał wcześniej żadnych sygnałów, by biuro miało jakieś problemy.

Na drzwiach kartka "biuro nieczynne"

Pracownicy urzędu od rana próbowali skontaktować się z właścicielami. Podobnie jak zbulwersowani klienci firmy, którym o anulowanych wycieczkach dano znać dopiero we wtorek wieczorem albo w środę rano.

Urząd marszałkowski wysłał swojego przedstawiciela do siedziby biura w Bielsku-Białej, ale okazało się, że jest zamknięte i w środku nikogo nie ma. Na drzwiach widniała kartka z napisem: "biuro nieczynne".

Na razie nie wiadomo, co jest przyczyną odwołania wycieczek bielskiego biura. Pomimo wielu prób, redakcji Kontaktu 24 udało się nam skontaktować z właścicielami firmy.

Ubezpieczone na tylko 60 tys. zł

W stałym kontakcie z urzędem marszałkowskim jest ubezpieczyciel biura - firma TU Europa. "Nie dostaliśmy oficjalnego pisma od urzędu, w którym informuje o upadłości firmy" - mówił wcześniej Hubert Kifner reprezentujący TU Europa.

Biuro OK Services Travel jest wpisane do Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Zabezpieczenie finansowe firmy, a więc kwota jaka w przypadku upadłości przeznaczona jest między innymi na sprowadzanie turystów do Polski i wypłatę odszkodowań, to niewiele ponad 58 tysięcy złotych.

Na razie nie wiadomo, ilu klientów biura OK Services Travel wypoczywa poza granicami kraju oraz ilu odwołano wyjazdy.

"Prosimy o nieprzybywanie na miejsca zbiórki"

Pierwsze sygnały o anulowanych wyjazdach otrzymaliśmy m.in. od pokrzywdzonych turystów na Kontakt 24.

"Miałam wykupione wczasy do Bułgarii (oczywiście opłacone w całości). Wyjazd miał być dzisiaj o godzinie 2:30 z Wrocławia. Wczoraj około 22 dostaliśmy sms-a treści, że wyjazd został odwołany i dalsze informacje zostaną przekazanie w dniu 14.08. Telefon alarmowy firmy OK Services Travel nie odpowiada" - napisała na Kontakt 24 jedna z turystek. "Miałem jechać z Bielska-Białej do Bułgarii i wyjazd nie doszedł do skutku. Nie wiemy co się dzieje" - dodawał kolejny klient biura.

O odwołanych wyjazdach poinformował na Kontakt 24 również jeden z przewoźników współpracujących z biurem, a także agent oferujący wycieczki OK Services Travel. Jak napisali, o anulowanych środowych wycieczkach dowiedzieli się dzień wcześniej o godzinie 21.

"Informujemy o odwołaniu wyjazdu w dniu 14.08.2013 na następujące kierunki: Bułgaria, Chorwacja, Wyspa Korfu. Prosimy o poinformowanie klientów o anulowaniu powyższych wyjazdów. Dalsze informacje zostaną przekazane w terminie późniejszym. Przepraszamy za zaistniałą sytuację" - wynika z maila wysłanego przez biuro.

Podobny komunikat pojawił się również na stronie internetowej OK Services Travel. "Prosimy o nieprzybywanie na miejsca zbiórki" - poinformowało biuro swoich klientów.

Autor: aj//tka,jaś

Ważny temat?

Podziel się!

Ważny temat?

Podziel się!

Czekamy na Wasze:

Pozostałe wiadomości

18-latek z Krakowa został zatrzymany w związku z posiadaniem narkotyków. Policja przeszukała jego mieszkanie i znalazła więcej środków odurzających oraz nieustalone substancje chemiczne. Zostaną one przebadane w laboratorium.

Narkotyki i "nieznane substancje" w mieszkaniu 18-latka

Źródło:
Kontakt24 / tvn24.pl

W niedzielę w godzinach popołudniowych przy ul. Kościuszki w Katowicach doszło do pożaru mieszkania. W trakcie akcji gaśniczej ewakuowano z budynku mieszkańców. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch młodych mężczyzn. Informacje oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

Pożar mieszkania w Katowicach. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Pożar mieszkania w Katowicach. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Źródło:
Kontakt 24

Zalane ulice, zerwane linie wysokiego napięcia, grad na ulicach - tak wyglądała Polska po burzach, które przetoczyły się przez kraj w sobotę. Strażacy byli wzywani do interwencji ponad 260 razy, a w województwie wielkopolskim jeden z funkcjonariuszy odniósł niegroźne obrażenia. Burzowe zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy również na Kontakt 24.

Ranny strażak, powalone drzewa, zalane drogi. Bilans sobotnich burz

Ranny strażak, powalone drzewa, zalane drogi. Bilans sobotnich burz

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Na jeziorku w Parku Szczęśliwickim w niektórych miejscach utrzymuje się beżowo-zielony kożuch. O stanie akwenu zaalarmował nas czytelnik na Kontakt 24. Urząd dzielnicy wyjaśnia, że to glony, które pojawiły się wraz ze wzrostem temperatury. W tym roku wyjątkowo wcześnie.

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Burze z gradem przeszły w piątek nad Polską. Jak przekazał w piątek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, na terenie kraju przeprowadzono prawie 600 interwencji. Pełne ręce roboty mieli strażacy w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz na Kujawach.

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

Dwóch policjantów z Inowrocławia usłyszało zarzuty po śmierci 27-latka, wobec którego w środę, w trakcie interwencji, użyli paralizatora. Zostali zwolnieni z policji, a sąd ich tymczasowo aresztował.

Nie żyje mężczyzna rażony paralizatorem. Policjanci usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani

Nie żyje mężczyzna rażony paralizatorem. Policjanci usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Na plaży w Ustce w czwartek znaleziono martwą fokę. Zgłoszenie o zwierzęciu otrzymał Błękitny Patrol WWF. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24.

Martwa foka na plaży w Ustce

Martwa foka na plaży w Ustce

Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Kolbudach (województwo pomorskie). Dwie opiekunki prowadziły grupę dzieci w niedozwolonym miejscu przy jezdni, zamiast skorzystać z chodnika po drugiej stronie. Informacje, film oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Dzieci z opiekunkami w niedozwolonym miejscu, obok jadące auta

Dzieci z opiekunkami w niedozwolonym miejscu, obok jadące auta

Źródło:
tvn24.pl

Czwartek to dzień, w którym na polskim niebie dużo się dzieje. W województwie śląskim można było zaobserwować halo słoneczne.

W części kraju Słońce miało dziś aureolę

W części kraju Słońce miało dziś aureolę

Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Z dużymi utrudnieniami mierzyli się kierowcy, którzy podróżowali w środę autostradą A2 w kierunku Świecka. Część autostrady była zablokowana z powodu pożaru dźwigu. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Kłęby dymu na autostradzie. Płonął dźwig. Nagranie

Kłęby dymu na autostradzie. Płonął dźwig. Nagranie

Źródło:
PAP, Kontakt24, tvn24.pl

Środa była kolejnym burzowym dniem w Polsce. Strażacy interweniowali kilkaset razy. Ulewny deszcz zalewał domy i posesje. W Radzewie w województwie wielkopolskim piorun uderzył w budynek mieszkalny. Nie ma informacji o poszkodowanych w tym zdarzeniu - poinformowała straż pożarna. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania pokazujące skutki gwałtownej pogody.

Zalane domy i drogi. Strażacy interweniowali ponad pół tysiąca razy

Zalane domy i drogi. Strażacy interweniowali ponad pół tysiąca razy

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24, PAP, Kontakt 24

Autobus komunikacji miejskiej zderzył się z samochodem osobowym na skrzyżowaniu Piastowskiej z Barlickiego w Opolu. Pasażerka autobusu doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala.

Zderzenie autobusu z samochodem osobowym

Zderzenie autobusu z samochodem osobowym

Źródło:
tvn24.pl

Rower jest pożyczony, a cel bardzo ambitny - przyjechać z Wrocławia do Lizbony. Maciej Pelc wyruszył w podróż przez Europę, aby zebrać pieniądze na operację starszego brata. Przejedzie osiem państw, sumie 4500 tysiąca kilometrów. - Jadę, sił mi nie brakuje. Z tyłu głowy mam to, że robię to w słusznym celu - powiedział w TVN24.

Jedzie na pożyczonym rowerze, zbiera pieniądze na operację brata. "Jeżeli będzie trzeba, przejadę świat dookoła"

Jedzie na pożyczonym rowerze, zbiera pieniądze na operację brata. "Jeżeli będzie trzeba, przejadę świat dookoła"

Źródło:
TVN24

Wypadek w Jaktorowie w powiecie grodziskim (Mazowieckie). Kierująca autem osobowym uderzyła w samochodzik elektryczny, którym jechały dwie dziewczynki. Nikt nie ucierpiał.

Dziewczynki jechały dziecięcym samochodzikiem elektrycznym. Zostały potrącone

Dziewczynki jechały dziecięcym samochodzikiem elektrycznym. Zostały potrącone

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Dwa pożary na prywatnym, nieogrodzonym terenie w Świętochłowicach (woj. śląskie). Ogień został szybko opanowany. - Na wysypisku znajdują się śmieci w workach, odpady budowlane, gruz, styropian, tworzywa sztuczne - wymienia strażak, który był na miejscu i podejrzewa podpalenie. Kłęby dymu widać było w sąsiednich miastach.

Ogień na kolejnym wysypisku. Straż: to podpalenie

Ogień na kolejnym wysypisku. Straż: to podpalenie

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

W centrum Częstochowy w zaparkowanym samochodzie jeden z przechodniów zauważył koziołka. Auto stało w słońcu, mężczyzna postanowił więc wybić szybę, by uratować zwierzę. Okazało się, że kierowca znalazł koziołka przy drodze i go zabrał. Prawdopodobnie zwierzę zostało potrącone. Zajęli się nim pracownicy jednego ze schronisk. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Usłyszał niepokojące stukanie" i zobaczył w aucie koziołka

"Usłyszał niepokojące stukanie" i zobaczył w aucie koziołka

Źródło:
tvn24.pl

Na wewnętrznym parkingu przy ulicy Krasińskiego w Szczecinie doszło do pożaru dwóch aut osobowych. Samochody spaliły się całkowicie. Nie było osób poszkodowanych. Ogień gasił jeden zastęp straży pożarnej. Nagranie z pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na parkingu spłonęły dwa auta. Nagranie

Na parkingu spłonęły dwa auta. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

Nie żyje kobieta, która została potrącona przez samochód ciężarowy. 24-latka przechodziła przez przejście dla pieszych na ul. Sienkiewicza w Słupsku (woj. pomorskie). Zginęła na miejscu.

24-latka potrącona przez samochód ciężarowy. Zmarła na miejscu

24-latka potrącona przez samochód ciężarowy. Zmarła na miejscu

Źródło:
PAP