tvnpix
Wybraliście materiał miesiąca

Bieszczady w zimowej odsłonie zachwyciły internautów. Wybraliście materiał listopada

36 proc. głosów, najwięcej w sondzie, otrzymały ośnieżone korony drzew, pola pod białą pierzyną i czarne wstęgi dróg w Bieszczadach. To był, Waszym zdaniem, najlepszy materiał w ubiegłym miesiącu. Drugie miejsce (22 proc.) zajęły niezwykłe zdjęcia młodego fotografa, który uwiecznił przyrodę. Na najniższym stopniu podium znalazło się nagranie ze spanikowanym jeleniem, który biegał po ulicach w Łowiczu. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

 

I miejsce: "Magiczne i zaskakujące miejsce". Bieszczady w zimowej odsłonie

Ośnieżone korony drzew, pola pod białą pierzyną i czarne wstęgi dróg. To zobaczycie na nagraniu Reportera 24, który wybrał się w Bieszczady, a efektami swojej pracy podzielił się z redakcją Kontaktu 24.

Czytaj więcej

II miejsce: Młody fotograf laureatem wielkiego konkursu

Kiedy ogląda się jego zdjęcia można pomyśleć, że sztukę obserwacji przyrody opanował do perfekcji. Pokazują one ptaki w okolicznościach, w jakich nie mielibyśmy szans ich ujrzeć. Na szczęście istnieją tacy fotografowie jak Mateusz Piesiak. 19-latek jako jedyny Polak otrzymał niedawno dwie nagrody za najlepsze zdjęcia w konkursie Siena International Photograpy Awards. Na konkurs ten nadesłano ponad 15 tysięcy zdjęć z ponad 100 krajów. Wrocławianin opublikował swoje zdjęcia w Kontakcie 24.

Czytaj więcej

III miejsce: Spanikowany jeleń w mieście. Uderzał w budynki, wpadł na płot

- Akurat jechałem autem, kiedy zobaczyłem, że jakaś kobieta ucieka chodnikiem przed jeleniem. Ja też w pewnym momencie się przestraszyłem - powiedział naszej redakcji Kuba, który przesłał film z Łowicza (woj. łódzkie). Widać na nim, jak spanikowane zwierzę uderza w dwa budynki. Jak poinformowała straż pożarna, kilka minut później jeleń ranił się śmiertelnie próbując przeskoczyć przez ogrodzenie.

Czytaj więcej

***

Materiał stycznia - Bitwa pór roku w obiektywie Reportera 24

Materiał lutego - Raj dla fotoreporterów. Piękna Śnieżka zimą

Materiał marca - 30 łań przebiegło przed autem

Materiał kwietnia - O psie, który przechodził tylko na zielonym

Materiał maja - Zimna Zośka zmroziła konkurencję

Materiał czerwca - Niedźwiedź złapany w fotopułapkę

Materiał lipca - "Samoloty lecą tuż nad głowami"

Materiał sierpnia - "Basen na kółkach"

Materiał września - Bielik utknął w błotnistej mazi

Materiał października - Wykopali pod autem rów

Autor: kz/popi